Otwarcie było huczne. I udane. Zadbali o to przede wszystkim mieszkańcy Rogóźna-Zamku, którzy bardzo ochoczo włączyli się w organizację imprezy.
- W końcu tyle lat czekaliśmy na tę chwilę - cieszyła się Jolanta Kikel.
A cieszyć jest się z czego, bo nowa świetlica robi wrażenie. Jest przestronna i funkcjonalna. Poza tym stoi w dość ustronnym miejscu. Ale życie towarzyskie będzie w niej kwitło.
- Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby powstało u nas koło gospodyń wiejskich - deklarowała pani Kikel.
Henryk Szpringiel, wójt gminy Rogóźno z kolei zapewniał: - Od początku nowego roku na pół etatu zostanie zatrudniona osoba, która będzie dbała m.in. o to, aby świetlica była otwarta.
Jedno jest pewne: w nowym budynku swój własny kąt znajdą druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej. Już się wprowadzili. Do tej pory spotykali się w pomieszczeniach użyczonych przez właściciela gospodarstwa rolnego Rogóźno-Zamek.
Budowa świetlicy z remizą kosztowała prawie milion złotych. Unia Europejska dołożyła do tej inwestycji ponad 400 tysięcy złotych. Pieniądze z tzw. funduszu sołeckiego wyasygnowali też sami mieszkańcy. Kupiono za nie część wyposażenia.
A lada dzień nową świetlicę otwierać będą również mieszkańcy Węgrowa w gminie Grudziądz. Budynek jest już gotowy. Wyposażony zostanie jeszcze w grudniu.
Grube miliony popłynęły na wieś
W świetlice wiejskie inwestują wszystkie gminy w powiecie grudziądzkim.
Od 2007 roku postawiono, wyposażono czy wyremontowano ponad 20 budynków. Jak wyliczyliśmy, pochłonęło to łącznie ponad 6,3 mln zł.
Te inwestycje były możliwe dzięki wsparciu Unii Europejskiej.
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!