Mike Trzensiok (GKM Grudziądz) awansował do międzynarodowych eliminacji mistrzostw Europy juniorów (zdjęcia)

(marz)
Mike Trzensiok (GKM) zajął 4. miejsce i wystąpi w międzynarodowych eliminacjach do mistrzostw Europy juniorów. Z prawej - mechanik Wojciech Żurawski. Maryla Rzeszut
- Zająłem 4. miejsce. Z jednej strony cieszę się z awansu, ale z drugiej nie jestem zadowolony. Chciałem ten turniej wygrać! - powiedział po eliminacjach Mike Trzensiok, który jako jedyny z żużlowców Kujawsko-Pomorskiego zakwalifikował się dziś do międzynarodowych eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów.

Finał krajowy eliminacji do mistrzostw Europy. Mike Trzensio...

Kacper Woryna (ROW Rybnik) był najlepszy na grudziądzkim torze. Zajął 1.miejsce w finale krajowym  eliminacji do mistrzostw Europy juniorów
Kacper Woryna (ROW Rybnik) był najlepszy na grudziądzkim torze. Zajął 1.miejsce w finale krajowym eliminacji do mistrzostw Europy juniorów Maryla Rzeszut

(fot. Maryla Rzeszut)

W krajowym finale kwalifikacji na grudziądzkim torze walczyło 18 młodych żużlowców. Mike Trzensiok (GKM Grudziądz) zajął 4. miejsce, na 6 premiowanych awansem.

Mike Trzensiok tłumaczył: - Po pierwszym wygranym wyścigu, w moim drugim starcie już było gorzej, ale w mój trzeci występ to porażka, pojawiły się kłopoty ze sprzętem. Opanowaliśmy je na dwa kolejne biegi i punktów starczyło dopiero na 4. miejsce...

W reprezentacji Polski do lat 19 znalazło się 6 najlepszych zawodników eliminacji w Grudziądzu: