https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro o tzw. kamieniach milowych: to będą kamienie u szyi polskiej gospodarki

Adam Kielar
PAP
Opracowanie:
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odniósł się do tzw. kamieni milowych.
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odniósł się do tzw. kamieni milowych. PAP/Radek Pietruszka
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro w czwartek na konferencji prasowej odniósł się do tzw. kamieni milowych, które musi spełnić Polska, by otrzymać środki z Krajowego Planu Odbudowy. – Godzenie się na kamienie milowe to godzenie się na kamienie u szyi polskiej gospodarki, interesów i zasobności życia Polaków – mówił.

Ziobro był pytany w czwartek podczas konferencji prasowej o ostatnie zalecenia Komisji Europejskiej ws. rozdziału stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Minister odpowiedział, że w polityce nie można ufać szczególnie politykom europejskim.

– Widzimy, że Unia Europejska ma coraz większe roszczenia i chce narzucać rozwiązanie już w każdej możliwej dziedzinie – mówił szef MS.

Zbigniew Ziobro: "kamienie u szyi polskiej gospodarki"

Podkreślił, że UE stawia kolejne żądania w bardzo wielu dziedzinach nazywając to m.in. kamieniami milowymi.

– Godzenie się na te kamienie milowe, to jest godzenie się na kamienie u szyi polskiej gospodarki, polskich interesów i zasobności życia Polaków – dodał.

Jak zaznaczył, Solidarna Polska jest zwolennikiem twardych rozmów z UE i bezwzględnego wykorzystywania dostępnych form nacisku.

– Jeżeli możemy zawetować jakieś decyzje to powinniśmy grozić wetem, a jeśli groźby nie pomagają to stosować weto. Tylko w ten sposób możemy wynegocjować (...) warunki do względnego radzenia sobie Polski z agresją ze strony Unii Europejskiej w każdej dziedzinie – dodał Ziobro.

KE: minister sprawiedliwości i prokurator generalny powinny być rozdzielone

W opublikowanym w środę sprawozdaniu na temat praworządności w UE Komisja Europejska zaleca, by w Polsce zostały rozdzielone funkcje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Komisja wyraziła też poważne obawy związane z niezależnością polskiego sądownictwa.

Zalecenia KE mają na celu zachęcenie państw unijnych do postępów w realizacji trwających lub planowanych reform.

lena

Źródło:

Polska Agencja Prasowa
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska