Mistrzostwa Polski młodzików we florecie i szabli. Sukcesy klubów z Bydgoszczy i Torunia [zdjęcia]

Dariusz Knopik
W mistrzostwach Polski rozgrywanych w Bydgoszczy wzięło udział ponad 360 zawodniczek i zawodników. Aby obejrzeć zdjęcia zawodów przesuń gestem lub strzałką w prawo Arkadiusz Wojtasiewicz
Sukcesy MKS MDK 5 Bydgoszcz, Toruńskiej Akademii Floretu i UKS 35 Bielawy Toruń w mistrzostwach Polski młodzików we florecie i szabli. Impreza odbyła się w bydgoskiej hali Immobile Łuczniczka.

Do Grodu nad Brdą zawitało aż 360 zawodniczek i zawodników specjalizujących się w tych dwóch broniach, żeby zdobyć cenne punkty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. Zawodnicy z regionu mogą uznać ten turniej za bardzo udany. W kategorii dziewcząt we florecie na podium stanęły aż trzy zawodniczki z województwa kujawsko-pomorskiego.

Mistrzynią Polski we florecie w kategorii młodzik została Teresa Moś z UKS MDK 5 Bydgoszcz. Na trzecim stopniu podium stanęły Kinga Kowalska (Toruńska Akademia Floretu) oraz Zofia Konieczka (UKS MDK 5 Bydgoszcz). Natomiast we florecie chłopców najbliżej podium byli Olgierd Borkowski (UKS 35 Bielawy Toruń) oraz Patryk Pocięgiel (UKS MDK 5 Bydgoszcz) ostatecznie zajmując ex aequo piąte miejsce.

W szabli dziewcząt najwyżej z naszego regionu uplasowała się Aleksandra Kierus (UKS Szabla Brzoza) zajmując 18. miejsce, a w kategorii szabla chłopców najlepiej spisał się Franciszek Siemionow (UKS Szabla Brzoza), zajmując 15. pozycję.

We florecie dziewcząt drużyna UKS MDK 5 w składzie: Teresa Moś, Zofia Konieczka, Lena Królak, Marta Ozga po emocjonującej walce zdobyła brązowy medal. Z kolei we florecie chłopców srebrny medal zdobyła drużyna UKS 35 Bielawy Toruń w składzie: Olgierd Borkowski, Bruno Potocki, Mikołaj Wojciechowski, Nikodem Wojciechowski. Tuż za podium na czwartym miejscu uplasowała się drużyna UKS MDK 5 Bydgoszcz w składzie: Igor Głowiński, Patryk Pocięgiel, Jakub Becella, Wiktor Woźniak.

Organizatorami Mistrzostw byli: UKS MDK 5 Bydgoszcz, UKS Szabla Brzoza, Toruńska Akademia Floretu, Kujawsko-Pomorski Związek Szermierczy.

Patronat Honorowy objęli: Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Rafał Bruski - Prezydent Bydgoszczy, Wojciech Oskwarek - Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka,

Partnerami mistrzostw byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Szermierczy, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Miasto Bydgoszcz, Bydgoskie Centrum Sportu, Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 i Rada Rodziców przy MDK 5.