Mistrzostwa Świata 2018 - terminarz. Jakie mecze dziś? [GODZINY, DATY - 6.07.2018]

mm
Mundial 2018 - terminarz zawodów.
Mundial 2018 - terminarz zawodów. Łukasz Solski
Mundial 2018 terminarz. Mistrzostwa świata w Rosji rozpoczęły 14. czerwca. To prawdziwa gratka dla fanów futbolu. Kiedy czekają nas najciekawsze spotkania? Sprawdź terminarz mundialu 2018.

Znakomity poziom, zaskakujące zwroty akcji i urokliwe gole – to wszystko było w Kazaniu w pierwszym meczu 1/8 finału. Pierwszym ćwierćfinalistą została reprezentacji Francji, która pokonała Argentynę 4:3 (1:1). Trójkolorowych do sukcesu poprowadził Kylian Mbappe. 19-latek dublet ustrzelił w ciągu czterech minut, a na początku spotkania wywalczył rzut karny.

Nawałka doprowadził raz Bońka do... płaczu. "Popłakałem się po meczu z Niemcami, nigdy tego nie zapomnę".
źródło: TVN24/x-news

Mieliśmy też niespodziankę na etapie fazy pucharowej. Do ćwierćfinału awansował gospodarz turnieju, który wyeliminował wielką Hiszpanię. Do 120 minuty utrzymywał się wynik 1:1. Dopiero seria rzutów karnych wyłoniła sensacyjnego zwycięzcę.

Urugwaj wyeliminował Portugalię i melduje się w ćwierćfinale mundialu. Bohaterem meczu został Edinson Cavani, którego bramki przesądziły o awansie drużyny z Ameryki Południowej.

Meksykanie nie przełamali klątwy 1/8 finału i po raz siódmy z rzędu kończą mundial na tym etapie rozgrywek. "El Tri" jadą do domu po porażce z Brazylią, w składzie której znakomicie dysponowany był Neymar. Zawodnik PSG najpierw wślizgiem wykończył kombinacyjną akcję "Canarinhos", a pod koniec spotkania asystował przy golu Roberto Firmino.

Japończycy prowadzili z Belgią dwiema bramkami i byli bardzo bliska awansu. Belgowie wzięli się za odrabianie strat w ostatnich 20 minutach meczu i zdołali strzelić trzy gole, z czego ostatnią na kilkanaście sekund przed końcem spotkania! Niezawodny okazał się zmiennik Nacer Chadli, który dołożył nogę przy podaniu z prawej strony boiska. Belgowie meldują się w ćwierćfinale, w którym zmierzą się z Brazylią.