https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mistrzowie ułamków

Bogumił Drogorób
Uczennice SP Zbiczno: Paulina Błażejewska,  Marta Murlik, Anna Zarębska, Agnieszka  Strudzińska otrzymały puchar za najładniejszą  budowlę
Uczennice SP Zbiczno: Paulina Błażejewska, Marta Murlik, Anna Zarębska, Agnieszka Strudzińska otrzymały puchar za najładniejszą budowlę Paweł Kędzia
W Szkole Podstawowej nr 4 w Brodnicy odbył się trzeci Konkurs Matematyczny uczniów z miasta i gminy Brodnica oraz Zbiczna.

W "Igraszkach z ułamkami" udział wzięło 32 uczniów klas piątych, a w składzie jury zasiedli nauczyciele gimnazjalni.

Ciekawe zadania przygotowali doradca metodyczny z Torunia Piotr Nodzyński i nauczycielka Małgorzata Hałabadura.

Niektóre zagadnienia dotyczyły m.in. ułamków egipskich.

Najlepszym matematykiem został Krzysztof Pruszkowski z SP nr 4. Na drugim miejscu sklasyfikowano Katarzynę Zwieracz z SP w Pokrzydowie, natomiast trzecie przypadło Piotrowi Kulwickiemu z brodnickiej SP nr 2 oraz Zofii Stybor z SP nr 7 w Brodnicy.

W punktacji zespołowej najlepsze miejsce i puchar burmistrza Brodnicy zdobyli uczniowie z SP nr 2, drugie przypadło matematykom z SP nr 4, a trzecie uczniom z SP nr 7 - z Brodnicy.

Przy tej okazji odbył się konkurs układania drewnianych budowli. Najładniejszy obiekt z elementów mozaiki parkietowej zbudowała drużyna uczniów z SP Zbiczno i zdobyła Puchar ufundowany przez Fabrykę Parkietów "KOMO" z Grzybna.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska