Mistrzowski Sand Beach Tour - 1. turniej w Kamieniu Krajeńskim [zdjęcia]

Piotr Pubanz
Triumfatorki wśród kobiet Katarzyna Pyzdrowska i Weronika Majewska z bydgoskiego Pałacu. Piotr Pubanz
W sobotę w Kamieniu zainaugurowano nowy cykl turniejów pod nazwą Mistrzowski Sand Beach Tour, któremu m.in. patronuje "Pomorska".

Mistrzowski Sand Beach Tour 2014 w Kamieniu Pomorskim

Mimo że nad jezioro Mochel przybyło 12 par męskich i tylko 5 żeńskich (organizatorzy z KPZPS z prezesem Ryszardem Ciężkim liczyli na 16+16) zawody i tak trwały przeszło 9 godzin. W tym czasie nikt jednak nie miał prawa się nudzić, bo rozegrano wiele konkursów dla dzieci i dorosłych, w których wygrać można było m.in. koszulki i gadżety promujące nadchodzące MŚ.

Panie zdołały rozegrać mecze systemem "każdy z każdym", a następnie najlepsze 4 duety przechodziły do półfinałów. W grupowej rywalizacji najlepiej wypadły zawodniczki KS Volley Monika Gajtkowska/Klaudia Łęgowska, wygrywając wszystkie spotkania, tracąc 1 seta. Siatkarki z Golubia-Dobrzynia łatwo wygrały też swój półfinał i w walce o złoto spotkały się z bydgoszczankami Majewską i Pyzdrowską. Mimo że wcześniej pałacanki uległy rywalkom 0:2, wygrały przekonywująco 15:11, 15:13.

- W fazie grupowej przegrałyśmy z koleżankami z Golubia-Dobrzynia po emocjonującym 1. secie 19:21 i za wszelką cenę chciałyśmy się zrewanżować - mówiła tuż po zwycięskim finale Kasia Pyzdrowska. - Decydujący mecz był ciężki, zwłaszcza 2. set, ale nasz cel zrealizowałyśmy. Jeśli czas pozwoli to postaramy się wystąpić w kolejnych turniejach tego cyklu.

Panowie na boisku nad jeziorem Mochel spędzili dużo więcej czasu, bo tu do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było rozegrania grubo ponad 20 spotkań, a sporo z nich kończyło się w tie breakach. Najszybciej drogę do półfinałów przebyli Szopiński z Blamowskim i miejscowi Karol Sowiński z Konradem Sowińskim (Kamień/Sępólno). Z 1 porażką do półfinału awansowali siatkarze z Sępólna Hubert Kurkowski/Łukasz Szliep oraz para Ziemowita Osięciny Mateusz Dąbrowski/Mikołaj Głowacki. Finał to potyczka kadetów z Osięcin z parą bydgosko-nakielską. Wcześniej, w fazie eliminacyjnej 2:0 zwyciężyli ci drudzy. W finale było podobnie, choć młodzież łatwo skóry nie sprzedała 18:21, 18:21.

- Naszym planem było wygranie tego turnieju i wyjeżdżamy usatysfakcjonowani - przyznał Łukasz Blamowski. Jesteśmy starymi wyjadaczami i muszę przyznać, że młodzież napędziła nam trochę strachu.

Kolejne zawody odbędą się w niedzielę w Borównie. Organizatorem cyklu jest Urząd Miasta Bydgoszczy przy współudziale PZPS, KPZPS, we współpracy z partnerami lokalnymi oraz Sportową Agencją Medialną Sam-Sport.