MKS Grudziądz liderem II ligi szczypiornistów. Pewna wygrana AZS UKW

(DARK)
Bydgoszczanie w derbowym meczu okazali się lepsi od Korony Koronowo.
Bydgoszczanie w derbowym meczu okazali się lepsi od Korony Koronowo. Paweł Skraba
Rozpoczęły się rozgrywki II ligi. Pewne wygrane odniosły zespoły Grudziądza i Bydgoszczy Grudziądzanie rozgromili AZSUWMOlsztyn, a bydgoszczanie w derbowym meczu okazali się lepsi od Korony Koronowo.

Alfa 99 Strzelno-Szczypiorniak Olsztyn 26:29

- Nie oczekiwałem tak okazałego zwycięstwa 14 golami - przyznał Sylwester Ziółkowski, trener grudziądzkiego zespołu. - Początek był nerwowy. Jednak od 13. minuty poprawiliśmy obronę i przeprowadzaliśmy udane kontrataki. Do końca pierwszej połowy rzuciliśmy rywalom aż 12 goli, a sami straciliśmy zaledwie jednego. Potem kontrolowaliśmy przebieg meczu, a ja dałem pograć wszystkim chłopakom - dodał szkoleniowiec MKS. Grudzią-dzanie odnieśli najwyższe zwycięstwo i zostali pierwszym liderem.

Mecz AZSUKW z Koroną był wyrównany tylko przez pierwsze 10 minut. Potem przewagę osiągnęli bydgoszczanie, który z każdą kolejną minutą powiększali prowadzenie. Momentami przewaga osiągała 10 goli ostatecznie skończyło się na 7 bramkach. Wdrużynie Korony tradycyjnie skutecznie zagrał Marcin Kowalik, który rzucił 15 goli. Z kolei w ekipie AZSUKW najwięcej bramek zdobył Dawid Nawrocki (11).

O porażce Alfy 99 Strzelno ze Szczypiorniakiem Olsztyn zdecydowała dużo słabsza postawa strzelnian w drugiej części gry. Beniaminek MKS Eltronik Brodnica uległ na wyjeździe Sokołowi Gdańsk. Porażki w Gryfinie z Energetykiem doznał LKSKęsowo.

WYNIKI
1. kolejka: AZSUKWBydgoszcz - Korona Bank Spółdzielczy Koronowo 35:27 (18:13), MKSGrudziądz - AZSUWMOlsztyn 32:18 (16:6), Alfa 99 Strzelno - Szczypiorniak Olsztyn 26:29 (13:9), Sokół Gdańsk - MKSEltronik Brodnica 33:23 (19:12), Energetyk Gryfino - LKSKęsowo 32:21 (17:9), GKSŻukowo - Sambor Tczew 30:30 (13:13), Gwardia Koszalin - Tytani Wejherowo 25:19 (11:10).

Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!