MKS Start Grudziądz najsilniejszy na pomoście w Malborku

(marz)
Igor Wera, brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów, punktuje dla Startu
Igor Wera, brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów, punktuje dla Startu Maryla Rzeszut
Sztangiści MKS Start Grudziądz w rozegranym w Malborku II Memoriale Stanisława Partyki wywalczyli drużynowo 1. miejsce. Bardzo dobrze walczył zwłaszcza Igor Wera.

Na 2. miejscu była drużyna Rzemieślnika Malbork, a trzecia - Atlety Gdańsk. W zawodach startowało sześć klubów.

W klasyfikacji indywidualnej Igor Wera (brązowy medalista mistrzostw Polski) z wynikiem 296 kg wywalczył 1. miejsce w punktacji Sinclaira. Rezultat ten pozwoliłby mu na zdobycie srebrnego medalu na niedawnych mistrzostwach kraju. Inny zawodnik Startu - Patryk Banaszewski z rezultatem 250 kg zajął 2. miejsce w punktacji Sinclaira. Z kolei Nikodem Bieliński zakończył rywalizację na 6. miejscu w punktacji Sinclaira (210 kg). Turniej miał silną obsadę, rywalizacja była zacięta i stała na wysokim poziomie.

Przypomnijmy, że w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Ciechanowie Igor Wera (MKS Start Grudziądz) wywalczył brązowy medal w kategorii 77 kg. Uzyskał w dwuboju wynik 292 kg. Osiągnął także drugi wynik w rwaniu i w tej konkurencji zdobył srebrny medal.

Jego wyczyn, według Mariusza Sułeckiego, trenera Startu, budzi optymizm przed jego kolejnymi występami w zawodach.

W MP seniorów startował też Martin Kochański, w bardzo silnie obsadzonej kat. +105 kg. Zajął 6. miejsce. Jego wynik w dwuboju to 365 kg. Jest on młodzieżowcem.

Bardzo dobre wyniki MKS Start Grudziądz w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski I-ligi zakwalifikowały naszych sztangistów do startu w III rzucie DMP, w gronie najlepszych 6 drużyn w kraju. W rozgrywkach ligowych w całym kraju uczestniczy 18 drużyn. Ostateczna batalia nastąpi 16-17 listopada w Polkowicach.