Młodzi zapaśnicy walczyli w Krotoszynie

Szymon Wróbel z Wisły Świecie wywalczył w Krotoszynie brąz w wadze 35 kg. Na zdjęciu towarzyszy mu trener Grzegorz Sikorski. nadesłane
W Krotoszynie odbył się Ogólnopolski Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych Młodzików w zapasach w stylu wolnym.

W zawodach wzięło udział 110 zawodników z 28 klubów. Kujawsko-Pomorskie reprezentowali wychowankowie UKS "Wisła" Świecie (3), UKS Sicienko (3) i Victorii Osielsko (1).
Nasi zapaśnicy najlepiej wypadli w wadze 35 kg zdobywając dwa medale - złoty i brązowy. Triumfował w niej Adrian Jackowiak (UKS Sicienko), a trzeci był Szymon Wróbel z Wisły Świecie. Obu młodzików przedzielił na podium Dawid Dwojak (Olimpia Cieszków), który w półfinale zwyciężył Wróbla. Piąty w tej samej wadze był Filip Jaworski (Wisła), który brąz przegrał w walce ze swoim klubowym kolegą.

O krok od medalu był też Adrian Banaś (UKS Sicienko), który zajął 5. miejsce w 47 kg. Brąz przegrał w pojedynku z Erykiem Gibasiewiczem (Ceramika Krotoszyn). W tej samej kategorii szesnasty był Kamil Kumkowski z Wisły Świecie.

W wadze 66 kg rywalizował Kajetan Przybysz z Sicienka. Uplasował się na 8. pozycji. Z kolei jedyny reprezentant Victorii Osielsko Jakub Mientkiewicz zajął 13. miejsce w wadze 42 kg.

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła Olimpia Cieszków - 70 pkt (12 zawodników) przed Ceramiką Krotoszyn - 59 pkt (14 zawodników) i Mazowszem Teresin (37 pkt (6 zawodników). UKS Sicienko zajął 11. miejsce - 19 pkt, Wisła Świecie piętnaste - 15 pkt, a Victoria Osielsko była 27. - 1 pkt.