Bożena Grabda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starostwie Powiatowym: - Udział w programie mogą wziąć osoby nieaktywne zawodowo, które są niepełnosprawne lub pochodzą z rodzin zastępczych albo usamodzielniły się po opuszczeniu placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Warunkiem uczestnictwa w kolejnej edycji projektu "Wędka" jest też wiek. Zostaną do niego bowiem zakwalifikowane osoby od 15 do 64 roku życia.
Dostosują szkolenia do potrzeb rynku
Jakie formy aktywizacji przewidziano? - Kursy zawodowe, których specjalność zostanie wybrana przez uczestnika i dostosowana do jego zainteresowań, potrzeb lokalnego rynku pracy i możliwości - wyjaśnia Bożena Grabda.
Ponadto przewidziano też warsztaty z doradcami zawodowymi. A dla niepełnosprawnych - udział w turnusie rehabilitacyjnym.
- Będzie też możliwość skierowania uczestników na staże - dodaje Bożena Grabda. - Jak również sfinansowania zajęć szkolnych związanych z uzupełnieniem wykształcenia na każdym poziomie.
Każdy kandydat ma zapewnione m.in. bezpłatne dojazdy na szkolenia oraz posiłek podczas kursów.
Udział w "Wędce" jest bezpłatny.
Rekrutacja trwa do końca kwietnia
Osoby, które chcą starać się o zakwalifikowanie do projektu muszą złożyć dokumenty rekrutacyjne. Druki można pobrać na stronie internetowej Starostwa Powiatowego lub bezpośrednio w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu przy ul. Małomłyńskiej 1.
Dzięki "Wędce" udało się zaktywizować już ponad setkę mieszkańców
Czytaj e-wydanie »