Młodzież urwała Jokerowi Świecie jeden punkt

Alicja Wójcik (nr 9) dziś pierwszy raz w tym sezonie wyszła w wyjściowej "szóstce" Sławomir Wojciechowski
W zaległym spotkaniu 2. kolejki I ligi kobiet Joker Mekro Świecie pokonał SMS PZPS Szczyrk, ale tylko 3:2.

SMS PZPS Szczyrk - Joker Mekro Świecie 2:3 (14:25, 19:25, 27:25, 26:24, 17:19).
JOKER: Wenerska, Strządała, Wyrwa, Wójcik, Ziółkowska, Flakus, Walczak (libero) oraz Łukasiewicz, Przepiórka, Kutyła, Możdżeń, Toborek.

Po wczorajszej wygranej w Jastrzębiu-Zdroju wydawało się, że Joker dziś nie będzie miał problemów z pokonaniem młodzieży ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Ta w pięciu meczach nie wygrała nawet seta.
Pierwsze dwie odsłony wskazywały na to, że Joker zgarnie szybko trzy punkty. Beniaminek łatwo wygrał je do 14 i 19. Z kolei w 3. secie prowadził 9:2, a później jeszcze 19:14. Jednak wówczas zawodniczkom z Kujawsko-Pomorskiego przydarzył się przestój. Gospodynie odrobiły straty (20:20). Końcówka tej partii to gra punkt za punkt. Świecianki miały piłkę meczową w górze, ale jej nie wykorzystały. Ostatecznie set padł łupem młodych siatkarek ze Szczyrku, które uwierzyły w swoje umiejętności. Kolejną odsłonę zaczęły od prowadzenia 4:0, ale podopieczne Mariusza Bujka odrobiły straty. Kolejne minuty to wymiana ciosów, ale to gospodynie w końcówce wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Joker obronił dwie piłki setowej, ale ostatecznie przegrał 24:26.

Szczęście jokerek

W tie-breaku emocje sięgnęły zenitu. SMS prowadziła 5:3, ale przy zmianie stron było już 8:7 dla Jokera. Jednak później nikt nie chciał przegrać. Zacięta walka zakończyła się grą na przewagi. Miejscowe miały meczbola w górze, ale świecianki się wybroniły. W decydujących momentach to one zachowały więcej zimnej krwi. I wygrały 17:15, a cały mecz 3:2. Dodajmy, że dla SMS Szczyrk to historyczny punkt w I lidze. Przypomnijmy, że tak szkoła przeniosła się latem z Sosnowca.

Wyniki 6. kolejki: SMS PZPS Szczyrk - ŁKS Łódź 0:3 (-16, -19, -19), Nike Węgrów - Ekstrim Gorlice 3:2 (-16, 18, -24, 15, 12), AZS PWSZ Karpaty Krosno - Silesia Volley Mysłowice 3:2 (20, 23, -18,-16, 12), Budowlani Toruń - Sparta Warszawa 3:0 (18, 15, 14), Roltex Zawisza Sulechów - KS Murowana Goślina 3:0 (18, 18, 27), KS Jastrzębie-Borynia PLKS Pszczyna 2:3 (-20, 21, -18, 18,-8).

1. Budowlani Toruń 6 15 18:6
2. Zawisza Sulechów 6 13 14:6
3. ŁKS Commercecon Łódź 6 13 15:7
4. Ekstrim Gorlice 6 13 15:8
5. Nike Węgrów 6 12 14:9
6. Joker Świecie 6 12 17:12
7. KS JB PLKS Pszczyna 6 11 13:11
8. Karpaty MOSiR KHS Krosno 6 8 12:13