Młodzież w Wąbrzeźnie szykuje się do bardzo ważnych spotkań

(AN)
Piłkarze zajęli pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim turnieju, który odbył się w Janikowie Fot. Archiwum Drużyny
Wąbrzeskie piłkarki, młodziczki z klubu Vambresia-Worwo, uczennice „Trójki”, walczą obecnie o mistrzostwo Polski, a piłkarze mają szansę rozegrać mecz na Stadionie Narodowym.

Obecnie dwie drużyny przygotowują się do tych ważnych spotkań.

Od 22 do 24 kwietnia będą walczyły w półfinałach mistrzostw Polski w Gnieźnie. Dziewczęta trenują po 12 godzin w tygodniu. - Ale zupełnie nie przeszkadza nam to w nauce. Teraz koncertujemy się głównie na grze, bo mamy wymagających rywali w grupie - wyjaśnia Roksana Bielińska. Trenerem jest Bogdan Taczyński. Piłkarki mecz rozegrają w dniach: 22 - 24 kwietnia.

Mecze grupowe zagrają na stadionie Legii

Do jednego z najważniejszych turniejów w swoim życiu przygotowują się również wąbrzescy piłkarze, uczniowie klas sportowych i młodzicy Unii. Niedawno wygrali etap wojewódzki turnieju Tymbarku. Byli najlepsi wśród 20 drużyn. Stawką jest rozegranie meczu finałowego na Stadionie Narodowym.

- Piłka nożna jest naszą pasją. Gramy wszędzie , gdzie tylko można: na podwórku i czasami trenujemy również w domu. A emocje przed samymi rozgrywkami? Są bardzo duże, ale teraz najważniejsze są treningi - przyznaje Jakub Nowak, który gra na pozycji pomocnika.