Wobec przemocy nie można być biernym
Spotkanie było doskonałą okazją, aby nawiązać do tematu przemocy wśród młodzieży. I tego jak sobie radzić z tym problemem. - Staraliśmy się uświadomić młodym ludziom, że nie muszą być ze swoimi problemami sami. Zawsze mogą porozmawiać o tym z rodzicami bądź nauczycielami. Najważniejsze, aby wiedząc o przypadkach przemocy, nie pozostawać biernym - mówi sierżant Michał Głębocki, oficer prasowy wąbrzeskiej policji.
Przeczytaj również: Gimnazjaliści pod obstawą policji. To happening policyjny [zdjęcia]
Narkotyki "na własny użytek"? Nic z tego
Podczas spotkania młodzież miała oczywiście możliwość zadawania policjantom pytań. - Wśród pytań nie brakowało tych dotyczących miejsc, w których można spożywać alkohol. Młodzież pytała też o to, czy może posiadać przy sobie środki odurzające na tak zwany własny użytek - mówi rzecznik Głębocki. I dodaje: - Wyjaśniliśmy, że w Wąbrzeźnie, zgodnie z uchwałą rady miasta, obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu na Podzamczu i promenadzie jeziora Zamkowego. Natomiast jeśli chodzi o narkotyki, to w prawie nie ma przyzwolenia na ich posiadanie. Ukaranym można zostać za choćby drobną ich ilość.
Podczas spotkania został również omówiony stan bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. A wąbrzescy strażacy przeprowadzili krótki instruktaż udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków.
Zorganizowane przez policję spotkanie "Razem dbamy o bezpieczeństwo" trwało prawie dwie godziny.
Czytaj e-wydanie »