Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Monokryształy Czochralskiego wręczone. Ważna konferencja o przyszłości w Toruniu

opr. wixad
Kujawsko-Pomorskie Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu odbywa się w dniach 5-7 listopada 2023 roku i jest wspólnym przedsięwzięciem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Naukowo-Technologicznego im. prof. Jana Czochralskiego oraz samorządu województwa kujawsko-pomorskiego i Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Kujawsko-Pomorskie Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu odbywa się w dniach 5-7 listopada 2023 roku i jest wspólnym przedsięwzięciem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Naukowo-Technologicznego im. prof. Jana Czochralskiego oraz samorządu województwa kujawsko-pomorskiego i Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Mikołaj Kuras KPUM
W Toruniu właśnie trwa międzynarodowe Kujawsko-Pomorskie Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu. Chodzi o skrócenie drogi od nauki do biznesu.

Toruńska konferencja naukowa skupia się na nowych technologiach, innowacjach, wynalazkach oraz innowacyjnych inwestycjach, które mają potencjał do zmiany kraju i regionu.

Monokryształy wręczone

- Kluczem do rozwoju regionów są przede wszystkim otwarte głowy, umiejętność wykorzystania potencjału oraz współpraca i zaangażowanie przedstawicieli sektora nauki i różnych segmentów gospodarki, a także administracji samorządowej – podkreślał marszałek Piotr Całbecki.
Podczas sesji otwarcia wystąpienie pt. "O Mikołaju Koperniku inaczej" wygłosił prof. Janusz Małłek z UMK.
Marszałek wręczył tegorocznym laureatom Monokryształy Czochralskiego - prestiżowe nagrody przyznawane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Naukowo-Technologiczne osobom i instytucjom za ich zaangażowanie w promocję transferu osiągnięć naukowych do przemysłu. W edycji 2024 wyróżniono m.in. prof. dr hab. Ryszarda Góreckiego za jego szczególny wkład w promowanie transferu wiedzy naukowej do sfery przemysłowej oraz Jarosława Józefowicza, prezesa zarządu TZMO SA, za rozwijanie i przekazywanie technologii z uwzględnieniem współpracy między nauką a przemysłem.

Co zmienić w kuchni i szkole

W gronie uczestników konferencji znaleźli się wybitni naukowcy, m.in. prof. Bogusław Buszewski, autor wielu sukcesów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, obecnie prezesem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Naukowo-Technologicznego im. prof. Jana Czochralskiego samorządem województwa kujawsko-pomorskiego.
Drugiego dnia konferencji omawiano kwestie związane z żywnością, jej jakością, zdrowiem, środowiskiem oraz chorobami cywilizacyjnymi. Jutro, podczas Regionalnego Forum Innowacji, dyskusja koncentrować się będzie m.in. wokół edukacji i wyzwań, przed którymi staje młodzież. Przewodniczącą panelu "Szkoła i edukacja dziś a może powinno być inaczej – co należałoby zmienić?" będzie Elżbieta Piniewska, przewodnicząca sejmiku województwa. Forum zostanie zakończone rozmowami na temat cyfryzacji i energii.

Wspólne przedsięwzięcie

Kujawsko-Pomorskie Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu odbywa się w dniach 5-7 listopada 2023 roku i jest wspólnym przedsięwzięciem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Naukowo-Technologicznego im. prof. Jana Czochralskiego oraz samorządu województwa kujawsko-pomorskiego i Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.
Patronat nad imprezą sprawują toruńskie Nowości i Gazeta Pomorska

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Monokryształy Czochralskiego wręczone. Ważna konferencja o przyszłości w Toruniu - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska