Może masz w domu wirtuoza; szkoła muzyczna w Inowrocławiu...

  Może masz w domu wirtuoza; szkoła muzyczna w Inowrocławiu zaprasza dzieci i rodziców

  (x)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W czwartek inowrocławska szkoła muzyczna zaprasza rodziców z dziećmi, które pragną się uczyć grać i rozwijać zdolności muzyczne.
  Może masz w domu wirtuoza; szkoła muzyczna w Inowrocławiu zaprasza dzieci i rodziców

  ©Fot. sxc

  Spotkanie i "drzwi otwarte"

  16 kwietnia o godz. 18.00, o godz. 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. przy ul. Kilińskiego 16a w Inowrocławiu odbędzie się spotkanie organizacyjne, połączone z koncertem dla kandydatów do klasy pierwszej (dzieci w wieku 7-10 lat). Będzie można uzyskać informacje o egzaminach wstępnych do klasy pierwszej oraz formach kształcenia w szkole.

  - Na spotkanie zapraszamy wszystkich rodziców, zainteresowanych muzycznym kształceniem dziecka, niezależnie od rezultatu wstępnego przesłuchań, jakie odbyły się w inowrocławskich przedszkolach - mówi Anna Drogowska, pedagog z PSM.

  Czwartkowe spotkanie zostanie poprzedzone "drzwiami otwartymi" w PSM, które odbędą się w godz. 16.00-18.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak wyglądają zajęcia muzyczne.

  fortepian, skrzypce, wiolonczela...

  W kwietniu i maju trwają zapisy do szkoły muzycznej oraz kursy przygotowawcze, pomagające w wyborze instrumentu, określeniu zdolności muzycznych dzieci i przygotowujące pod kątem egzaminów wstępnych, które odbędą się w czerwcu.

  Szkoła Muzyczna I stopnia prowadzi naukę gry na instrumentach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, kontrabas, akordeon, gitara (nabór dzieci w wieku 7-9 lat); fortepian, wiolonczela, kontrabas, akordeon, gitara, perkusja, flet, obój, klarnet, fagot, saksofon, trąbka, róg, puzon, (nabór dzieci wieku 10-12 lat).

  Szkoła Muzyczna II stopnia prowadzi naukę gry na instrumentach: fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, gitara, akordeon, organy, flet, obój, fagot, klarnet, saksofon, trąbka, róg, puzon, perkusja (nabór kandydatów w wieku od 13 lat).

  Szkoła Muzyczna II st. prowadzi też wydział wokalny (nabór kandydatów w wieku od 16 lat).

  Nauka gry w PSM I i II stopnia jest bezpłatna Istnieje możliwość wypożyczenia instrumentu, lekcje instrumentu są indywidualne, szkoła zapewnia fachową kadrę pedagogiczną.

  Wpływ bardzo pozytywny

  - Nauka muzyki rozpoczęta we wczesnym wieku szkolnym ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój umysłowy i fizyczny dziecka. Poza kształceniem estetycznym, obcowaniem ze sztuką, dziecko rozwija myślenie, zwłaszcza myślenie abstrakcyjne. Podczas kształcenia muzycznego wzmacnia się system nerwowy. Dziecko zdobywa możliwości zaprezentowania swoich umiejętności w grupie rówieśniczej, w nowym środowisku - podkreśla Anna Drogowska.

  Szczegółowych informacji udziela sekretariat PSM, tel. 052 357-46-50. Informacje na temat szkoły oraz egzaminów wstępnych znajdują się też na stronie internetowej:www.psmino.com.pl.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej