Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Można składać wnioski o dopłaty do kukurydzy, a niebawem także o pomoc po suszy

Lucyna Talaśka-Klich
Lucyna Talaśka-Klich
Na pomoc mogą liczyć także producenci kukurydzy
Na pomoc mogą liczyć także producenci kukurydzy Lucyna Talaśka-Klich
Żeby jak największa liczba rolników mogła uzyskać pomoc, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji wydłuża czas pracy podczas trwającego naboru wniosków. Chodzi o dopłaty do kukurydzy. Zaś 29 lutego rozpocznie się inny ważny nabór – dotyczyć będzie pomocy m.in. po suszy.

Spis treści

21 lutego rozpoczął się nabór wniosków o udzielenie pomocy finansowej dla producentów rolnych będących producentami kukurydzy – podaje Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W czasie naboru agencja wydłuża czas pracy

Informacje o naborze wraz z formularzem wniosku i instrukcją jego wypełniania zostały opublikowane na stronie internetowej ARiMR: www.gov.pl/web/arimr/pomoce-jednorazowe

Aby sprawnie przyjąć wszystkie wnioski, na czas naboru wydłużono godziny pracy biur powiatowych. ARiMR zaprasza: w dni robocze do 28 lutego 2024 r. w godzinach 7 - 18; w ostatnim dniu naboru, tj. 29 lutego 2024 r., od godziny 7 do 22 lub do ostatniego interesanta; również w sobotę (24 lutego 2024 r.) w godzinach 8-16 można składać wnioski.

Susza i inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Będzie wsparcie

Ponadto ARiMR informuje o zaplanowanym kolejnym naborze wniosków: „Susza 2023 + inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne” , który potrwa od 29.02.2024 r. do 15.03.2024 r.

Stawki pomocy wyniosą od 250 do 1 000 zł/ha i będą uzależnione od wysokości szkód oraz obsady zwierząt z gatunku bydło, owce, kozy, konie lub gęsi na 1 ha tych użytków.

To też może Cię zainteresować

Ogłoszenie MRiRW w tej sprawie jest dostępne na stronie ministerstwa pod adresem: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/szkody-powstale-w-wyniku-suszy--nabor-wnioskow-i-stawki-pomocy

W ARiMR spodziewają się złożenia przez kujawsko-pomorskich rolników (w obu naborach) po około 21 i 24 tys. wniosków. Zatem lepiej nie zwlekać do ostatniej chwili.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Raport WEI: Samochód konkurencyjny względem zbiorkomu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska