OPRAC.:
Mateusz Pietras
Kolejne złoto dla Chin na odbywających się mistrzostwach świata w pływaniu
Kolejne złoto dla Chin na odbywających się mistrzostwach świata w pływaniu TWITTER/CGTN SPORTS SCENE
Jedenasty złoty medal dla reprezentantów Chin podczas mistrzostw świata w Fukuoce. Chen Yiwen złotą medalistką w skokach do wody z trampoliny 3-metrowej Na podium stanęły również Chinka Chang Yani oraz Kanadyjka Pamela Ware. Polka Kaja Skrzek odpadła w kwalifikacjach. Polka została sklasyfikowana na 33. miejscu. W pierwszym swoim starcie w Fukuoce zajęła 18 miejsce.

Chińska deklasacja w MŚ w Fukuoce

Chinka Chen Yiwen zdobyła złoty medal w skokach do wody z trampoliny 3-metrowej pływackich mistrzostw świata w Fukuoce. 24-letnia mistrzyni świata obroniła tytuł jaki zdobyła przed rokiem w węgierskim Budapeszcie. Za jej plecami uplasowała się 21-letnia rodaczka Chang Yani. Podium uzupełniła Kanadyjka Pamela Ware.

Yiwen swoją młodszą koleżankę pokonała o osiemnaście punktów. Wygrała z wynikiem 359,50 pkt. Taki dorobek punktowy ubierała po wykonaniu pięciu prób. Najniżej klasyfikowany był skok numer jeden za, który Chinka otrzymała 63 pkt. Ze skoku na skok wyglądało to coraz lepiej. Co, ciekawe przez dwie pierwsze rundy prowadziła późniejsza srebrna medalistka mistrzostw świata Yani.

Mistrzyni i wicemistrzyni świata triumfowały kilka dni temu w skokach synchronicznych z trampoliny 3-metrowej. W pływaniu artystycznym w konkurencji drużynowej w programie dowolnym zwyciężyły Chinki (329,1687 pkt) przed Japonkami (317,8085) i Ukrainkami (256,2415). Polki nie startowały.

Polka bez finału

Polka Kaja Skrzek w skokach do wody z trampoliny 3-metrowej odpadła w kwalifikacjach, zajmując 33. miejsce. W nich zawodniczka wykonała pięć prób, które dały łączną sumę 233,55 pkt. Najlepszy skok był oceniony przez sędziów na 54 pkt. Do finału awansowało dwanaście zawodniczek.

Najlepszy wynik w pływackich mistrzostwach świata

To nie pierwszy występ Skrzek w tegorocznych mistrzostwach świata. W pierwszej konkurencji w skokach do wody z trampoliny 1-metrowej uplasowała się na wysokim osiemnastym miejscu. (44 zawodniczki w rywalizacji). Polka do samego końca liczyła się w walce o czołową "12". Do finału zawodniczce Stali Rzeszów zabrakło niespełna ośmiu punktów (229,45 pkt).

Rywalizacja w skokach do wody na MŚ potrwa do 22 lipca. (PAP)