
Wiejski mural "Kobieca siła" w podzięce rodzinie. Artystka z Wielkopolski pamięta o swoich korzeniach
Mural "Kobieca siła (czerpie ze swoich korzeni)" stworzyła Maria Szulc. Malowidło to forma podziękowania dla rodziców, że pozwolili jej rozwinąć artystyczne skrzydła i "wypuścili w świat". Na zdjęciu Teresa, Jan i ich syn Przemysław Szulc. Mama Teresa wspomina, że córka z każdego konkursu, już od najmłodszych lat, przynosiła pierwsze nagrody. Tata z dumą mówi o oczach z muralu, że "one tak na niego patrzą". Brat Przemek z uśmiechem opowiada, jak taczkami wozili farby, gdy malowidło powstawało. Z siostry jest dumny. Wymienia kolejne miejscowości w Polsce, gdzie są jej prace.

Maria Szulc - dorobek artystki
Maria Szulc (rocznik 1984) ma na swoim koncie liczne nagrody w konkursach ogólnopolskich. Jej prace pokazywane były na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Łodzi, Poznaniu, Lesznie, Gnieźnie i Śremie.
Najwięcej murali artystki rodem ze Świątnik Małych niedaleko Gniezna powstało w stolicy Wielkopolski. Maria Szulc jest też współautorką, obok m.in. dra Radosława Barka, najsłynniejszego muralu na poznańskiej Śródce, czyli "Opowieści śródeckiej z trębaczem na dachu i kotem w tle", która to praca, w plebiscycie "National Geographic Traveler", zdobył nagrodę nagrodę "7 nowych cudów Polski".

Maria Szulc przy pracy na terenie rodzinnego gospodarstwa w Świątnikach
Maria Szulc przy pracy na terenie rodzinnego gospodarstwa

Biblioteka w Mieścisku według projektu Marii Szulc
Maria Szulc poza tym, że maluje murale, jest też architektem; np. dla Biblioteki Publicznej im. Czesława Chruszczewskiego w Mieścisku opracowała projekt wnętrz, który został zrealizowany i bardzo dobrze przyjęty. Wniósł sporo świeżości i w to miejsce.