Obchody rozpoczęła uroczysta msza św. w oprawie myśliwskiej muzyki. Następnie w kobylnickim pałacu odbyło się okolicznościowe spotkanie z udziałem przedstawicieli władz, gości i rodzin myśliwych. Chwilą skupienia uczczono pamięć zmarłych myśliwych, po czym prezes Michał Piechota przypomniał historię i dorobek jubilata.
Koło utrzymuje kontakty z mieszkańcami dzierżawionych terenów, spotyka się z młodzieżą szkolną i przedszkolakami, corocznie kupuje i wypuszcza 100 młodych bażantów, a ostatnio także dzikie króliki. Na swoich poletkach uprawia mieszanki zbożowe, kukurydzę, topinambur i rośliny strączkowe dla zwierzyny oraz pielęgnuje i powiększa remizy śródpolne - zadrzewione i zakrzaczone obszary dające jej schronienie, pożywienie i miejsca rozmnoży
"Piast" wybudował wolierę do odchowu bażantów i wiatę na spotkania myśliwych w terenie. Myśliwi uczestniczą w sadzeniu lasu, "sprzątaniu świata" i innych akcjach charytatywnych, osiągają sukcesy w zawodach strzeleckich i konkursach kynologicznych, pomagają pielęgnować strzelnicę w Łącku, kultywują tradycje i obyczaje łowieckie. W 2003 r. w lesie ustawili głaz z tablicą poświęconą pamięci zmarłych kolegów. Dawniej polowali tylko na zwierzynę drobną i sarny, teraz także na dziki i jelenie. Gerard Skowron dokumentuje to wszystko w 5-tomowej kronice koła.
W dowód uznania dla tego dorobku prezes Okręgowej Rady Łowieckiej Bogusław Chłąd udekorował sztandar koła Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej. Brązowe medale otrzymali: Marek Bąk, Michał Bogacz, Tadeusz Bernady, Tadeusz Imański, Edmund Imański i Krzysztof Kasztelan, a medal "Za zasługi dla łowiectwa bydgoskiego" - Ryszard Morawski. Gratulacje i uznanie jubilatom przekazali: starosta inowrocławski Tadeusz Majewski, burmistrz Kruszwicy - Tadeusz Gawrysiak, nadleśniczy Nadleśnictwa Gniewkowo Stanisław Słomiński, przedstawiciele innych nadleśnictw, przyjaciele "Piasta". Wiele osób otrzymało też dowody pamięci ze strony koła. Wybity został medal pamiątkowy oraz urządzono wystawę trofeów i pamiątek "Piasta".