Na inaugurację Superligi Olimpia/Unia Grudziądz wygrała w Miękini

(as)
w Miękini nie zawiódł. Zdobył dwa punkty - w tym drugi wygrywając od stanu 0-2 - i poprowadził Olimpię/Unię do wygranej Paweł Skraba
Trzy punkty zdobyte na inaugurację pokazują, że mistrz kraju bardzo poważnie myśli o obronie tytułu.

ODRA ROEBEN MIĘKINIA - OLIMPIA/UNIA GRUDZIĄDZ 1-3.
Punkty: Piotr Chodorski 1 oraz Bartosz Such 2, Li Bochao 1.

Mistrz Polski z Grudziądza w ubiegłym roku tytuł wywalczył jako beniaminek, co uznano za niespodziankę sporego kalibru. Jerzy Wilmański, wiceprezes klubu przyznaje, że w tym sezonie Olimpia/Unia Grudziądz ma za cel obronę złota. I będzie dążyć do niego konsekwentnie.

- Mecz w Miękini zapowiadał się tylko teoretycznie na łatwy. Muszę przyznać, że gospodarze stawili zacięty opór, a wygrana mogła się nam wymknąć.

Stare porachunki

Zaczęło się niezbyt dobrze dla grudziądzan, bo w pierwszej potyczce Mateusz Gołębiowski uległ 1:3 Piotrowi Chodorskiemu i Odra objęła prowadzenie. - Obaj zawodnicy mają stare porachunki, niestety Mateusz ponownie nie znalazł sposobu na tego rywala - opowiada Wilmański.

Potem jednak wszystko wróciło do normy. Bartosz Such pokonał 3:1 Chińczyka Meng Zhena, a grudziądzki Chińczyk Li Bochao zdeklasował Nestora Wasylkowskiego 3:0 i to Olimpia/Unia prowadziła 2-1.

Przeczytaj też: Olimpia/Unia zagra z Odrą. Elektryk wygrał, Noteć przegrała
- Wtedy jednak do stołu stanęli Such i Chodorski i było bardzo nieciekawie, bo zawodnik gospodarzy prowadził 2-0 w setach. Gdyby wygrał, Odra już by nam urwała punkt, a w ostatnim pojedynku Mateusz wcale nie musiał pokonał Menga - tłumaczy Wilmański.

Liga będzie ciekawa

Na szczęście Such nie zawiódł i w kolejnych trzech setach nie dał Chodorskiemu ani momentu wytchnienia. Wygrał 3:2 w setach i dzięki temu Olimpia/Unia wygrała cały mecz 3-1, inkasując trzy punkty.

- Ten mecz i inne w tej kolejce, gdzie na przykład skazywana na pożarcie Armada Miechowice urywa punkt faworytowi - Bogorii Grodzisk pokazuje, że ta liga będzie ciekawa, wyrównana i każdy będzie mógł wygrać z każdym. Obrona tytułu nie będzie więc łatwa, ale jestem optymistą - kończy Jerzy Wilmański.

Już w najbliższy wtorek Olimpia/Unia o godz. 18.00 podejmie Alfę Radzyń Podlaski.
Inne wyniki 1. kolejki: Armada Miechowice - Bogoria Grodzisk 2-3, Gorzovia Gorzów - AZS Politechnika Rzeszów 1-3, Ostródzianka Ostróda - Pogoń Lębork 3-1. Mecz ZKS Drzonków - Alfa Radzyń Podlaski zakończył się późno.