
Dla archeologów Anny i Wojciecha Siwiaków odkopanie kolejnych szkieletów bydgoszczan w tym miejscu nie było zaskoczeniem.
Wykopy prowadzone są przy okazji budowy podczyszczalni wód deszczowych wzdłuż ul. Mostowej. - W sobotę odsłoniliśmy pierwsze szkielety na tym stanowisku - podaje Wojciech Siwiak z Pracowni Archeologiczno-Konserwatorskiej.

- To kolejny fragment cmentarza, którego około 100 metrów kwadratowych udało nam się już przebadać podczas remontu ul. Focha oraz prac wodno-kanalizacyjnych na trawniku przy placu Teatralnym w 2008-2009 roku.
![Na Mostowej w Bydgoszczy archeolodzy odkryli kolejne szkielety [zdjęcia]](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/2b/a7/55ee49700c025_o_xlarge.jpg)

- Przy niektórych szkieletach znaleźliśmy wówczas drobne pieniążki, tzw. obole zmarłych wkładane najczęściej w usta, ale też na piersi lub do ręki zmarłego, które mogły stanowić - wedle wierzeń ówczesnych - formę zapłaty za przenosiny w zaświaty.