Prace przy rondzie już zostały zakończone. Prowadziła je grudziądzka firma.
W pełnej krasie zobaczymy je wiosną
Co możemy zobaczyć na rodzie? Symbolicznie ułożone z kamieni trzy wąbrzeskie jeziora oraz ruiny zamku biskupów chełmińskich. Zamontowano także most, który łączy brzegi Jeziora Zamkowego, posadzono zieleń, którą w pełnej krasie zobaczymy dopiero wiosną.
Jak tę inwestycję oceniają mieszkańcy? - To dobry i ciekawy pomysł. Zawsze podobały mi się tak przystrojone ronda w Grudziądzu. Mam nadzieję, że pozostałe nasze ronda również zostaną zagospodarowane - mówi Piotr, mieszkaniec osiedla Marysieńka.
Policzyli pojazdy na ulicy Pruszyńskiego w Wąbrzeźnie
Innego zdania jest natomiast Patryk z ul. Grudziądzkiej. - Moim zdaniem inwestycja nie jest warta tych pieniędzy. Jeziora są słabo widoczne. Poza tym ronda z siedzenia samochodu nie zobaczę w całej okazałości. To zmarnowane pieniądze - mówi młody mężczyzna.
Rachunek za zagospodarowanie ronda wyniósł 64 tys. zł. Ponad 60 proc. kosztów pokryły prywatne firmy z Wąbrzeźna.
Do przebudowy został ostatni fragment ulicy
Nie jest to ostatnia planowana inwestycja na ulicy Kętrzyńskiego.
Jak zapowiada zarząd dróg wojewódzkich jeszcze w tym roku powinna rozpocząć się przebudowa tej ulicy od ronda do dworca PKP. To ostatni odcinek drogi, który jest w złym stanie.
- W trakcie uzyskiwania zezwolenia na budowę wystąpiła konieczność wprowadzenia uzupełnień do projektu. Obecnie przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na prace budowlane. Zależy nam realizacji podstawowych prac jeszcze w tym roku. Zadanie jest ujęte w naszym budżecie - informuje Michał Sitarek, rzecznik prasowy zarządu dróg wojewódzkich.