Gminno -powiatowe dożynki rozpoczęła w Dębowie dziękczynna msza św., którą odprawił miejscowy proboszcz ks. Mariusz Jankowski. Przygotowując święto plonów zadbano, by odbyły się one według dawnych krajeńskich tradycji. Czuwał nad tym m.in. dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle Sławomir Łaniecki.
Nie mogło zabraknąć konkursu na najpiękniejszy dożynkowy wieniec. Wygląd niektórych budził niekłamany podziw zebranych. Były też niespodzianki przygotowane specjalnie dla gości przez sołectwa wchodzące w skład parafii w Dębowie. Mieszkańcy poszczególnych wsi poprzebierali się przedstawiając cztery pory roku. Mimo deszczu tłumy oglądały dożynkową galę oraz występy zespołów. Na scenie zaprezentowali się m.in. "Sadkowianie" i zespół "Pałuki" z Kcyni. Dla dożynkowych gości zagrała także orkiestra dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle oraz miejscowa grupa "Tato i syn".
Na skalę powiatu
(ms)

Mieszkańcy sołectwa Dębionek przywołali na dożynkach wspomnienie lata, ale nawet oni musieli w końcu skapitulować i sięgnąć po parasole.
Wczoraj w miejscowości Dębowo (gmina Sadki) rolnicy z powiatu nakielskiego dziękowali za szczęśliwe zakończenie tegorocznych żniw. Zabawa trwała do późnej nocy.