Fundacja „Anwil dla Włocławka” zdecydowała się poszerzyć swoją działalność. Właśnie rusza projekt „Streetworking we Włocławku”. Jego pierwszym etapem jest rekrutacja streetworkerów, czyli pedagogów ulicy.
Streetworking jest formą socjalnej pracy ulicznej, dzięki której młodzież pochodząca ze środowisk z problemami wychowawczymi, spędzająca większość czasu poza domem, a przy tym przejawiająca niechęć, a nawet uprzedzenie do instytucjonalnych form pomocy, ma szansę na zmianę swojego życia - wybór innej drogi niż ta, którą do tej pory kroczy.
Zapraszamy do naszego nowego serwisu: >>> www.pomorska.pl/kobieta <<<
- W Polsce streetworking nie jest jeszcze tak popularny, jak na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych, choć jego skuteczność w walce o wyrównanie szans dzieci i młodzieży ze środowisk niewydolnych jest bardzo wysoka - mówi Małgorzata Kosińska, prezes fundacji „Anwil dla Włocławka”. - Dlatego właśnie postanowiliśmy, że dołączymy ten rodzaj pracy socjalnej do projektów realizowanych przez fundację.
Projekt ruszy na przełomie września i października. Street-workerzy będą pracować 60 godzin w miesiącu. Ich zadaniem będzie nawiązanie kontaktów z dziećmi, stworzenie 8-osobowych grup, przygotowanie planu pracy, organizacja zajęć z podopiecznymi i współpraca z lokalnymi instytucjami wsparcia, rodzinami dzieci i środowiskiem szkolnym. Fundacja wyposaży streetworkerów w finanse na organizację zajęć, bilety i poczęstunek dla dzieci, a także będzie wspierać ich merytorycznie i organizacyjnie.
Zobacz także: Pogoda na dzień (10.08.2016) | KUJAWSKO-POMORSKIE
źródło: TVN Meteo Active/x-news