Nabór do inowrocławskich przedszkoli rozpoczęty....

  Nabór do inowrocławskich przedszkoli rozpoczęty. Zainteresowanie rodziców duże

  Zdjęcie autora materiału
  Dominik Fijałkowski

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Migawka z Przedszkola nr 2. Rodzice już w styczniu pytali, jak zapisać tutaj swoje dzieci

  Migawka z Przedszkola nr 2. Rodzice już w styczniu pytali, jak zapisać tutaj swoje dzieci ©Dominik Fijałkowski

  - Rodzice dzwonili do nas już w styczniu, pytając o zasady naboru dzieci - mówi Beata Drogowska, dyrektor Przedszkola nr 2 "U Jasia i Małgosi" w Inowrocławiu.
  Migawka z Przedszkola nr 2. Rodzice już w styczniu pytali, jak zapisać tutaj swoje dzieci

  Migawka z Przedszkola nr 2. Rodzice już w styczniu pytali, jak zapisać tutaj swoje dzieci ©Dominik Fijałkowski

  Rozpoczęły się w mieście zapisy dzieci 3-, 4-, 5- i 6-letnich do przedszkoli publicznych, czyli prowadzonych przez inowrocławski ratusz. Karty zgłoszeń rodzice mogą pobierać w placówkach codziennie od 8 do 15.30, a we wtorki od 8 do 16.30. Rekrutacja prowadzona jest do Przedszkola nr 2 przy ulicy Harcerstwa Polskiego 6a, Przedszkola Integracyjnego nr 4 przy ulicy Kusocińskiego 11, Przedszkole nr 14 z siedzibami przy ulicach: Św.
  Ducha 86, Jacewskiej 16, Marii Skłodowskiej-Curie 41 i Poznańskiej 47, a także Przedszkola nr 20 przy: Wojska Polskiego 13a i Alejnika 13 oraz Przedszkola w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Chemicznej 9.

  - W ubiegłym roku musieliśmy odmówić kilku osobom przyjęcia dzieci do naszej placówki. Jak będzie w roku bieżącym? Zobaczymy. Przygotowaliśmy 50-56 miejsc. Kolejność zgłoszeń nie będzie brana pod uwagę. Liczyć się będą natomiast dobrze wypełnione i złożone w terminie podania - dodaje dyrektor Drogowska.

  Spory ruch panuje w "Muzycznej Krainie", czyli Przedszkolu nr 14, które funkcjonuje w czterech miejscach Inowrocławia. - Kolejki, jak przed laty nie ma, ale rodziców, którzy zgłaszają się po podania o przyjęcie dzieci jest dziś dużo - zapewnia Jolanta Mrówczyńska, dyrektor "Czternastki".

  "Muzyczna Kraina" prowadzi nabór do pięciu grup. W każdej może być przyjętych maksimum po 25 dzieci.

  Również Przedszkole nr 20 na os. Rąbin odwiedza obecnie dużo rodziców, zwłaszcza dzieci trzyletnich i czteroletnich. - Zapisujemy maluchy do dwóch grup w przedszkolu przy Wojska Polskiego oraz do jednej w placówce przy Alejnika - usłyszeliśmy od Magdaleny Zwolińskiej, dyrektorki "Dwudziestki".

  Przedszkole cieszy się popularnością, bo jak podkreślono Rąbin, to wciąż młode osiedle, gdzie nie brakuje dzieciaków. Na dodatek każdy z rodziców, chce zapisać swojego malucha do placówki, która zlokalizowana jest niedaleko domu i najlepiej po drodze do pracy.

  Nabór potrwa do 31 marca. Sądząc po zainteresowaniu, problemów z obsadą przygotowanych miejsc raczej nie będzie.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej