
Pod ruinami wieży Quistorpa znajdują się podziemia z częściowo zawalonym 30-metrowym korytarzem prowadzącym poza wieżę. Co ciekawe, szczątki wieży pojawiają się w filmie „Młode wilki” z 1995 r.
Licencja
Hala sterowców – Poznań, Aleje Solidarności
W 1913 r., gdy tereny te należały do Niemiec, firma Arthur Mueller wybudowała pod Poznaniem potężny, wysoki na 28 m hangar o wymiarach 170 m na 36 m. Był on przeznaczony dla ogromnych sterowców Zeppelin, wykorzystywanych m.in. przez wojsko. W 1919 r. halę zdobyli powstańcy wielkopolscy. Na zdobycznym niemieckim sprzęcie trenowały odtąd polskie Wojska Aeronautyczne. W hangarze stacjonował też krótko jedyny polski sterowiec „Lech”. Jednak jeszcze w 1919 r. zaprzestano użytkowania obiektu.
Hala sterowców – Poznań, Aleje Solidarności
Opróżnioną halę sterowców planowano wykorzystać na potrzeby przemysłu filmowego, jednak pomysłu nie zrealizowano. W czasie drugiej wojny światowej obiekt został zbombardowany przez Związek Radziecki, zaś drewniane resztki budowli rozebrała na własne potrzeby okoliczna ludność. Z czasem w miejscu dawnej hali powstały osiedla. Dziś po ciekawym budynku pozostały tylko fragmenty fundamentów i betonowe bloki z obręczami, do których cumowały niegdyś statki powietrzne.

Wieże Bismarcka – cała Polska
Wieże Bismarcka wciąż można dziś zobaczyć – z około 40 obiektów na terenie Polski przetrwało jednak do naszych czasów tylko 17. Budowane w latach 1869–1934 kamienne wieże miały sławić pruskiego kanclerza Ottona von Bismarcka i wyrażać niemiecką dumę narodową. Na całym świecie powstało ok. 250 tego typu obiektów. Na niektórych wieżach kilka razy w roku rozpalano ogień z okazji rozmaitych świąt, np. przesilenia letniego.
Licencja