
Innym razem kurier DHL Parcel niemal w ostatnim momencie dostarczył klientowi na lotnisko wizę do Stanów Zjednoczonych.

Zdarzają się również takie przesyłki, od których zależy zdrowie i życie.
- Doręczyliśmy np. priorytetową przesyłkę z narzędziami dla szpitala, potrzebnymi do wykonania kluczowej operacji albo kondensator tlenu dla pacjentki, która mogła funkcjonować bez niego tylko przez kilka godzin. To przykłady, które pokazują, że w logistyce liczy się czas, elastyczność i pełne zrozumienie dla potrzeb klienta. Tylko w ostatnim czasie, podczas pandemii zrealizowaliśmy dedykowany transport odczynników medycznych do testów na COVID19. Dostarczyliśmy również tysiące maseczek, przyłbic ochronnych do szpitali i placówek opiekuńczych, a także aż tonę produktów śniadaniowych dla medyków - wymienia dalej Justyna Dąbrowska z DHL Parcel.

Kurierzy DHL doręczali także dzieła sztuki wybitnych artystów, zlicytowane w ramach aukcji charytatywnej na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
- Bardzo ważna dla nas jest także kwestia edukacji klientów na temat tego, co może, a co nie powinno znaleźć się w paczce - zaznacza rzeczniczka DHL Parcel. - Wszystkie zasady dotyczące bezpiecznego i poprawnego nadawania przesyłek są precyzyjnie opisywane w regulaminach zamieszczonych na stronach internetowych firm kurierskich.
- Katalog towarów wyłączonych z usług krajowych i zagranicznych operatorów kurierskich oraz Poczty jest niezwykle szeroki - pełne listy pod adresem www.sendit.pl/artykul/towary-zakazane-w-wysylce – podaje Bartosz Stróżyński, rzecznik bydgoskiego IAS.
Szerzej na temat nietypowych przesyłek pisaliśmy tutaj: Egzotyczne zwierzęta, zakazane substancje... Niewiarygodne, co ludzie wysyłają w paczkach!