
Padały również pytania o wynagrodzenie osób prowadzących rekrutację.

Kandydacie, kieruj się tymi zasadami podczas szukania nowej pracy...
Nie spóźniaj się! Pierwsze wrażenie to połowa sukcesu. O ile 10 minut to nie przestępstwo, to półgodzinne opóźnienie jest wyraźnym okazaniem braku szacunku wobec pozostałych uczestników spotkania. Jeśli stoisz w korku lub autobus się spóźnia - zadzwoń i przeproś - radzą rekruterzy współpracujący z OLX.
Pamiętaj, kto podczas rozmowy jest kandydatem, a kto rekruterem. To partnerskie spotkanie. Na dociekliwe pytania i szczegóły będzie czas na dalszych etapach rekrutacji.
Rozmowa o pracę to sytuacja oficjalna. Nie musisz przychodzić w najlepszym garniturze czy butach na obcasie, ale pamiętaj, żeby nie spoufalać się ze swoimi rozmówcami. Pokaż się z najlepszej, zawodowej strony. Załączanie prywatnych zdjęć do CV też jest złym pomysłem.
CV powinno bazować na Twoich rzeczywistych umiejętnościach. Kłamstwo ma wyjątkowo krótkie nogi. W zainteresowania wpisuj to, co rzeczywiście lubisz robić w wolnym czasie. Często to pretekst do rozluźniającej pogawędki czy sprawdzenia wiarygodności.
Przygotuj się do rozmowy: sprawdź, czym dokładnie zajmuje się firma, do której aplikujesz, dowiedz się, jak poprawnie wymawia się jej nazwę, pomyśl, jakie wartości mógłbyś wnieść do nowego miejsca pracy.
Języki obce - pamiętaj, że ich poziom, który wpisujesz w swoje CV, często jest weryfikowany krótką wymianą zdań już podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej.
Naucz się też w odpowiedni sposób opowiadać też o swoich porażkach. Przygotuj przed rozmową kilka swoich największych sukcesów oraz pouczających projektów, w których nie wszystko poszło z planem.
Rekrutacja online to też oficjalne spotkanie. Warto odbywać rozmowy w nieco innym stroju niż piżama, w cichym, schludnym miejscu.
Nie załamuj się, jeśli Ci nie wyjdzie. Rozmowy kwalifikacyjne to doświadczenie jak każde inne. Wyciągaj wnioski i unikaj wcześniej popełnionych błędów. Powodzenia!