
7. Stadion Rozwoju Katowice
Drugi obiekt w Katowicach potrzebuje odpowiedniego dofinansowania. To przez brak oświetlenia i spełnienia pozostałych wymogów Rozwój musiał grać mecze domowe w 1 lidze na GieKS-ie. Obecnie jest szczebel niżej i tak restrykcyjne przepisy go nie obowiązują, ale to nie oznacza, że frajdę sprawia gra przy bardzo skromnych trybunach, które zostały utworzone lata temu na nasypie. Rozwój zasługuje na... rozwój stadionu.

6. Stadion Odry Opole
Miejscowa Odra jest liderem 2 ligi i pewnie zmierza na zaplecze Ekstraklasy. Zapewne pochwali się niezłą drużyną, ale na pewno nie stadionem. Zresztą ten na razie nawet nie spełnia wymogów licencyjnych. Zmodernizowano wprawdzie budynek klubowy, lecz brakuje oświetlenia z prawdziwego zdarzenia czy nowoczesnych trybun. Miasto na te cele przeznaczyło w tym roku 1 mln złotych. To ciągle kropla w morzu potrzeb.

5. Miejski Stadion w Częstochowie
Sporych nakładów finansowych wymaga również stadion innego kandydata do gry w 1 lidze – Rakowa. Zbudowano go w 1955 roku. Ostatnio modernizowany był jedynie doraźnie. Nie ma oświetlenia i zadaszenia, o co dopraszali się ostatnio kibice. Jeżeli miasto nie podejmie ważnych kroków, to w przypadku awansu Raków będzie grać np. w Sosnowcu. A więc w gościach i też na bardzo wysłużonym stadionie...

4. Stadion Ludowy w Sosnowcu
Walczące o Ekstraklasę Zagłębie gra na bardzo wysłużonym obiekcie. Stadion Ludowy w Sosnowcu, bo tak się nazywa, został zbudowany w 1956 roku. Ma wprawdzie oświetlenie i niezłą murawę, ale trybuny nie były od dawna modernizowane („to kamienny krąg, a nie trybuny” - żartują dziennikarze z Sosnowca). Jest na szczęście nadzieja, że i to miasto doczeka niebawem pięknego stadionu. Na początku marca radni powołali spółkę, która ma zająć się budową na Górsce Środulskiej. Przewidywany koszt to 150 mln złotych.