
Herbata to obok kawy jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Wiele osób pije ją każdego dnia, a nawet kilka razy dziennie.
Korzyści płynące z picia herbaty są znane i wykorzystywane od wieków. Herbata ma dobroczynny wpływ na zdrowie, gdyż ma liczne właściwości lecznicze.
Ale zdaniem ekspertów lepiej zrezygnować ze spożywania herbaty w kilku konkretnych momentach dnia, gdyż może mieć ona więcej negatywnych skutków niż pozytywnego działania.
Kiedy zdaniem dietetyków lepiej zrezygnować z picia herbaty dla lepszego zdrowia? Jaki jest najgorszy czas na picie herbaty? Zobaczcie szczegóły dotyczące tej sprawy - przedstawiamy je na kolejnych slajdach w poniższej galerii >>>>>

PICIE HERBATY NA CZCZO
Wypijanie herbaty na pusty żołądek może mieć sporo negatywnych konsekwencji. Herbata z samego rana na pusty żołądek może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Wypijanie herbaty na pusty żołądek, może zaburzać równowagę pH i podnosić kwasowość. W ten sposób może dochodzić do zakłóceń metabolizmu.

Najbezpieczniej jest sięgnąć po kubek ciepłej herbaty na pół godziny przed planowanym posiłkiem i do godziny po nim. Wystarczy odczekać 20-30 minut po śniadaniu i wtedy delektować się filiżanką ulubionego naparu. Aby uzyskać efekt pobudzenia, oprócz mocnej czarnej herbaty można też sięgnąć po herbatę zieloną, która również ma wiele zalet dla zdrowia.

Należy zachować co najmniej godzinną przerwę między spożyciem herbaty a lekami czy posiłkiem.