Na piątek, 16 września, zaplanowano kolejną akcję sprzątania świata. We Włocławku będzie to już 23. edycja. Przeprowadzona zostanie w godz. 10.30-12.30, tym razem pod hasłem:"Podaj dalej... drugie życie odpadów".
Głównym przesłaniem akcji jest promowanie efektywnej segregacji powstających odpadów podczas codziennych czynności, tzn. takie postępowanie z wytwarzanymi odpadami, w wyniku którego jak najmniejsza ich ilość trafi bezpośrednio na składowiska odpadów.
Przeczytaj koniecznie: Sprzątanie świata w Świeciu. Dlaczego dzieci musiały zbierać psie kupy?
Udział w akcji zgłosiło już 47 placówek oświatowych, w tym 17 przedszkoli i 30 szkół. Przedszkolaki wezmą udział w przeprowadzanych w tym dniu przez wychowawców pogadankach na temat właściwego postępowania ze śmieciami w otaczającym środowisku. Posprzątają również tereny wokół swoich przedszkoli. Uczniowie posprzątają wyznaczone rejony miasta.
Tradycyjnie podsumowanie sprzątania będzie połączone z imprezą artystyczną, która rozpocznie się o godz. 12.30 w Centrum Kultury "Browar B." przy ul. Łęgskiej 28. Podczas posumowania akcji przeprowadzone zostaną konkursy dla dzieci i młodzieży na tematy ekologiczne, ich uczestnicy zostaną obdarowani nagrodami i upominkami.
***
Prognoza pogody w Kujawsko-Pomorskiem (źródło: TVN Meteo/x-news)
