Kup Gazetę Pomorską przez SMS
Kup Gazetę Pomorską przez SMS
Kup Gazetę Pomorską przez SMS - kliknij
Jak podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, na rzekach województwa podkarpackiego przemieszczają się fale kulminacyjne. Stany alarmowe przekroczone są na Wisłoce pomiędzy wodowskazami Pustków i Mielec o 2,3 metra, na rzece Wisłok przy ujściu do Sanu - o około 1 metra, na rzece San pomiędzy Jarosławiem, a ujściem do Wisły o około 70 centymetrów. Fala kulminacyjna na Wiśle na wodowskazie w Szczecinie przewidywana jest na godziny popołudniowe.
W województwie mazowieckim od godz. 12 obowiązuje alarm przeciwpowodziowy dla powiatów: grójeckiego, otwockiego i piaseczyńskiego. Od jutro od godz. 13 ma być wprowadzony alarm powodziowego dla Warszawy i powiatów: warszawskiegozachodniego oraz legionowskiego.
W województwie łódzkim w dorzeczu Bzury i Pilicy poziom wody obniżył się do strefy wody wysokiej, zaś w zlewni rzeki Warty utrzymuje się stan ostrzegawczy.
W rzekach Małopolski poziom wody nadal jest wysoki. Stany alarmowe przekroczone są w 14 miejscach, a stany ostrzegawcze w 11.
Nie lepiej wygląda sytuacja w województwie świętokrzyskim. W Sandomierzu zalewana jest prawobrzeżna część miasta. Przerwano wypompowywanie wody ze względu na brak miejsca do jej spuszczania. W powiecie staszowskim w gminie Połaniec zalanych jest ponad 100 gospodarstw.
Dramatycznie jest także w województwie lubelskim. Dziś rano po przerwaniu wału w Zastowie Polanowskim woda ponownie zalała Wilków. O godz. 10 wyrwa miała już około 100 metrów długości. Obecnie trwa ewakuacja ludności.
Fala kulminacyjna przechodzi także przez Gorzów Wielkopolski. Poziom Warty wynosi tam wynosi 516 cm.
Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje nadal w Szczecinie i w powiatach myśliborskim i gryfińskim. Nadal zamknięta jest droga nr 120 Gryfino-Mescherin, droga gminna Krajnik Dolny-Zatoń, droga Ognica-Widuchowa oraz ul. Dobrej Nadziei w Szczecinie, wzdłuż wału przeciwpowodziowego na Wyspie Puckiej.
Poprawia się sytuacja powodziowa w województwie wielkopolskim.