Naprzód Janów pokonał TKH Toruń

(as)
Niestety, hokeiści z Torunia nie potrafili wygrać w Janowie i przedłużyć serii zwycięstw w Polskiej Lidze Hokejowej do dwóch.

Naprzód Janów - TKH Nesta Toruń 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Bramki: Miroslav Zatko (28), Tomasz Jóźwik (50) oraz Mariusz Jastrzębski -Daniel Minge (14). TKH NESTA: Plaskiewicz - Koseda, Bomastek, Buril, Dołęga, Kuchnicki - Cychowski, Jastrzębski, Kubat, Marmurowicz, Dzięgiel - Talaga, Bomba, Lidtke, Minge, Chrzanowski - Pietras, Wieczorek, Porębski, Wiśniewski, Winiarski. Kary: Naprzód - 0, TKH - 12.

Mecz został rozegrany w cieniu tragedii górników w kopalni Wujek-Śląsk. Przed pierwszym gwizdkiem uczczono pamięć zmarłych, w trakcie nie puszczano muzyki. Gospodarze, jakby przybici śmiertelnym żniwem, zaczęli źle, rokojarzeni, nieskuteczni. Goście z kolei nie potrafili uporządkować gry i pierwsze 10 minut nie było ciekawe. W 14. min po akcji Koseda-Minge-Jastrzębski ten ostatni zdobył gola. Napór janowian, którzy chcieli zrehabilitować się za 0:8 z Jastrzębiem, przyniósł ostatecznie skutek. W połowie 2. tercji wyrównał Słowak Zatko, a na 10 minut przed końcem gola na 2:1 zdobył Jóźwik. Podopieczni trenera Tomasza Rutkowskiego nie potrafili, mimo ataków, już zdobyć gola i ze Śląska wyjechali bez punktów.
W niedzielę o 17.30 TKH Nesta podejmie na Tor-Torze Zagłębie Sosnowiec.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Podhale Nowy Targ - Cracovia 2:3, GKS Tychy - Unia Oświęcim 3:2, Stoczniowiec Gdańsk - KH Sanok 3:2, Zagłębie - GKS Jastrzębie 3:6. W tabeli: GKS Jastrzębie - 6 pkt. (bramki 14-3) przed Cracovią - 6 (10-8) - ale mecz więcej, GKS Tychy - 6 (7-5), Podhalem - 3 (6-5) i TKH Nesta - 3 (4-4).