https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Narodowe czytanie 2019 w Aleksandrowie Kujawskim. W tym roku sięgną po nowele polskie

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Aleksandrów Kujawski po raz kolejny włącza się do "Narodowego Czytania". Akcja odbędzie się w sobotę, 7 września o godzinie 11 w Parku im. Jana Pawła II.

„Narodowe Czytanie” to akcja społeczna zapoczątkowana już w 2012 roku. Jej celem jest propagowanie literatury narodowej, której obszerne fragmenty odczytywane są publicznie.

W Aleksandrowie Kujawskim po książki sięgną w sobotę, 7 września o godzinie 11 w Parku Miejskim im. Jana Pawła II. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, czytanie odbędzie się w sali im. E. Stachury na terenie zabytkowego dworca kolejowego.

Tym razem, z okazji 8. edycji „Narodowego Czytania” na tapecie znajdzie się 8 polskich nowej. Wśród nich takie arcydzieła jak „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa”, „Rozdzióbią nas kruki, wrony...” Stefana Żeromskiego czy „Sachem” Henryka Sienkiewicza. Do udziału w akcji zapraszają Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Danielewicz Zielińskiej oraz władze Aleksandrowa Kujawskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska