Znana jest już pełna lista kandydatów do Rady Powiatu Sępoleńskiego reprezentujących KWW Nasz Powiat, Nasze Gminy. Formacja wystawi reprezentantów w wyborach samorządowych 7 kwietnia we wszystkich trzech okręgach wyborczych. Ich hasło wyborcze brzmi: „Twój głos, Twoja przyszłość”. Jedynkami na listach w poszczególnych okręgach będą: Adam Gumiński, Tomasz Fifielski i Marek Kutzmann.
- Jest to grupa 21 osób, które reprezentują wszystkie gminy w powiecie sępoleńskim. NPNG to komitet, którego nie interesują spory polityczne. To komitet lokalny, który powstał na terenie Krajny w powiecie sępoleńskim – zaznaczył założyciel ugrupowania Tomasz Fifielski.
Kandydaci do Rady Powiatu Sępoleńskiego KWW Nasz Powiat, Nasz Gminy:
Okręg nr 1 - Gmina Sępólno Krajeńskie: Adam Gumiński, Ewa Bazydło, Jacek Cyra, Daria Fabia-Stryszyk, Dorota Kozioł, Monika Mika-Woźnicka, Krystian Murawski, Adrian Murek.
Okręg nr 2 - Gmina Więcbork: Tomasz Fifielski, Ireneusz Balcer, Małgorzata Dropińska, Kacper Sosnowski, Sylwester Trzósło, Monika Winograd, Aleksandra Wiśniewska.
Okręg nr 3 - Gmina Kamień Krajeński i Gmina Sośno: Marek Kutzmann, Marek Kiedrowicz, Bożena Zalewska, Hanna Danielewska, Marek Grabowski, Mariola Narloch.
W Radzie Gminy w Sośnie NPNG wystawi dwóch kandydatów: Kamilę Jabłońską i Marię Pieńkowską. Formacja zamierza zdobyć mandaty także w Radzie Miejskiej w Sępólnie, o czym informowaliśmy przed kilkoma dniami. Kandydatem na burmistrza Sępólna Krajeńskiego jest Marcin Gulka. 7 marca w sępoleńskim CAS, o godzinie 18.00, odbędzie się spotkanie programowe z mieszkańcami kandydatów do RM w Sępólnie. Omówione mają być postulaty programowe i wysłuchane propozycje mieszkańców.
Program wyborczy NPNG w wyborach samorządowych 2024
Ugrupowanie Tomasza Fifielskiego zaprezentowało również zarys programu wyborczego.
- Naszym hasłem programu jest słowo ZROBIMY, które powstało z działów i obszarów, którymi zajmuje się powiat – powiedział radny powiatu Ireneusz Balcer, przedstawiając program.
Z – Zdrowie: Wspieranie i koordynowanie Szpitala Powiatowego w Więcborku, w dążeniu do osiągnięcia wymaganych standardów. Stworzenie powiatowego Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym przy al. 600-lecia w Więcborku, gdzie znajdowałby się PCPR, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, szkoła dla niepełnosprawnych oraz punkt Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W domach pomocy społecznej możliwość realizacji pobytów krótkoterminowych oraz terapii wytchnieniowych.
R – Rozwój: Aktualizacja Strategii Rozwoju Powiatu z 2008 roku, zdefiniowanie mocnych i słabych stron powiatu. Wsparcie budowy obwodnic Sępólna, Kamienia i Więcborka, rozwój sieci światłowodowej na terenach wiejskich w celu wyrównania szans i zapobiegania wykluczeniu.
O – Oświata: Opracowanie lokalnej strategii oświatowej w szkołach ponadpodstawowych dostosowanej do potrzeb rynku pracy oraz systemu wspomagania szkół. Podejmowanie wspólnych inicjatyw z udziałem przedsiębiorców i instytucji rynku pracy. Uruchomienie klas patronackich, zdobywanie przez uczniów kwalifikacji rynkowych. Wspieranie organizacji pozarządowych w zakresie sportu, kultury, edukacji, turystyki i innych o zakresie powiatowym i ponadpowiatowym.
B – Budżet: Ograniczenie zadłużenia powiatu z jednoczesnym inwestowaniem w mienie powiatowe. Zwiększenie w budżecie kwoty dotacji dla stowarzyszeń do 50 000 zł. Zwiększenie dofinansowania do środków ortopedycznych dla osób ze stopniem niepełnosprawności. Rezygnacja z wynajmu pomieszczeń dla instytucji powiatowych – oszczędność w budżecie powiatu.
I – Innowacyjność: Wprowadzenie alternatywnych źródeł energii w obiektach należących do powiatu. Promocja miast naszego powiatu jako głównego motoru postępu obszaru tworzenia wiedzy, innowacji, miejsc pracy. Promocja marki wsi i markowych produktów rolnych.
MY – Mieszkańcy, nasz powiat, nasze gminy. Stworzenie powiatu obywatelskiego opartego na zwiększeniu efektywności konsultacji społecznych, wspieranie seniorów, kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych i pozostałych stowarzyszeń.
