Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+, promują największy unijny program edukacyjny.
Spotykają się z przedstawicielami wybranych instytucji, przedstawią ofertę oraz prezentują przykłady dobrych praktyk. Ma to służyć wyrównywaniu szans edukacyjnych oraz promocji idei uczenia się przez całe życie.
Nowa oferta
- Naszym problemem jest fakt, że wielu uczniów po skończeniu gimnazjum ucieka nam poza powiat. Podejmujemy działania, by przygotować nową ofertę i zatrzymać uczniów – mówił wicestarosta Franciszek Gutowski.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Nasz powiat ma już doświadczenie jeśli chodzi o program Erasmus. ZS1 korzysta z niego od ponad dekady. - Gimnazjum realizowało niezwykle ciekawy projekt pt. „Why maths?”. Jego celem było zainteresowanie uczniów matematyką. Była ona powiązana ze sztuką, architekturą i geografią. Projekt koordynowany przez Małgorzatę Garkowską znalazł się w gronie siedmiu najlepszych w kraju w konkursie EDUinspiracje - mówi dyrektor ZS1 Piotr Wiśniewski.
Doświadczenie i rezultat
Program Erasmus+ jest realizowany już od 30 lat, w Polsce od 18. Jego zakres jest bardzo szeroki. Zakłada m.in. organizację wyjazdów międzynarodowych, tworzenie partnerstwa, kształcenie nauczycieli oraz rozmaite rezultaty, jak np. programy, podręczniki, gry.
- Nasze województwo niestety nie jest w czołówce jeśli chodzi o wyniki edukacyjne. Wiele jest do zrobienia. Zachęcam do aplikowania o środki na edukację. Służę pomocą – deklarowała posłanka Iwona Michałek.
Podczas spotkania przedstawiciele szkół i instytucji mogli wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi europejskich projektów, a także nawiązać współpracę. Eksperci służyli radami, jak przygotować wnioski o pieniądze.
INFO Z POLSKI odc.23 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.