20 października 2020 r. Kapituła Konkursu „Człowiek bez barier” wybrała finałową piątkę, w tym osobę, która otrzyma statuetkę „Człowiek bez barier 2020”. O tym, kto znalazł się w tym gronie, dowiemy się 3 grudnia.
W listopadzie odbędzie się głosowanie na Nagrodę Publiczności, gdzie będzie można wybrać jedną osobę spośród 20 półfinalistów, natomiast już dziś zapraszamy do oddania głosu w kategorii „Osobowość Internetowa 2020”.
„Osobowość Internetowa” to nagroda dla osoby aktywnej w internecie, która swoimi działaniami wspiera i inspiruje innych. Kandydatek i kandydatów jest w tym roku siedmioro, wszyscy są jednak dowodem na to, jak wiele można zdziałać w sieci.
Jak oddać głos?
Głosować można do piątku, 30 października br. Aby oddać głos w konkursie, należy wejść na ten link: TUTAJ ZAGŁOSUJECIE NA MARTĘ I MAGDĘ
Trzeba:
1. Wybrać kandydata, na którego chce się zagłosować.
2. Kliknąć w przycisk GŁOSUJ zlokalizowany przy jego sylwetce.
3. Podać aktywny adres e-mail, na który zostanie wysłana wiadomość z linkiem potwierdzającym (jeden adres e-mail może być wykorzystany tylko raz w trakcie trwania głosowania!).
4. Sprawdzić swoją skrzynkę pocztową (być może także foldery SPAM, powiadomienia, inne etc.) i kliknąć w link potwierdzający udział w głosowaniu (dopiero wtedy głos zostanie dodany).
Kim są bliźniaczki?
Marta i Magdalena Wróbel mają po 35 lat, są bliźniaczkami, mieszkają w Sławęcinie koło Inowrocławia. Były wcześniakami, od urodzenia mają dziecięce porażenie mózgowe, jednak szkołę podstawową i średnią ukończyły w normalnym trybie. Ukończyły studia z zakresu socjologii (licencjackie) i administracji publicznej (magisterskie). Jako dziennikarki współpracują z wieloma mediami, starając się zainteresować odbiorców tematyką niepełnosprawności. Autorki publikacji „Tak łatwo żyć razem - poradnik, jak pomagać osobom niepełnosprawnym”. Prowadzą stronę „Marta i Magda”, na której opisują otoczenie, problemy i radości osób z niepełnosprawnością. Zawsze chętnie pomagają. Ich wiedza i doświadczenie opierają się na praktycznej analizie problemów życiowych. Prowadzą także fanpage na Facebooku (ponad 500 fanów). Są laureatkami nagrody Lady D. 2010. Od kilkunastu lat współpracują z organizatorem Welconomy Forum in Toruń. Animują i zachęcają do poruszania tematyki osób z niepełnosprawnością. Aktywnie propagują także rozwój wsi, pokazując istniejący w niej potencjał. W 2020 r. realizują autorski program spotkań oswajających z osobami z niepełnosprawnością. Swoimi działaniami drobnymi kroczkami zmieniają mentalność osób z niepełnosprawnością i pełnosprawnych. Pokazują, że ważne jest, aby mówić o swoich trudnościach otoczeniu, bo przy odrobinie życzliwości można wiele osiągnąć. Trzeba jednak najpierw pokazać, że nie ma czego się bać. Zawsze uśmiechnięte, empatyczne, otwarte, pełne energii i chęci do życia. Ogromem pozytywnych emocji dzielą się z innymi, zyskując nowych przyjaciół. Nie dziwi więc, że razem z ich zgłoszeniem do Konkursu „Człowiek bez barier” nadeszło także kilkanaście rekomendacji od m.in. liderów organizacji, dziennikarzy i przedstawicieli firm.
"Dziękujemy Wam wszystkim za wsparcie i pomoc. Udało się i teraz wszystko zależy od Was! Liczymy na Wasze głosy! My już wygrałyśmy, bo plan minimum udało się nam osiągnąć i jesteśmy w finale! Wszystkim którym się chciało nam w tym pomóc dziękujemy i jesteśmy wdzięczne za wasze serce i docenianie naszych codziennych starań o to żeby świat stawał się lepszy.... Każdy głos się liczy, bo konkurencja mocna... Pomóżcie nam, dla Was to tylko kliknięcia a dla nas to sens życia i kolejny powód aby codziennie być lepszym... Głosujcie, udostępniajcie dalej" - napisały siostry na Facebooku.
