Nasze złotka z ChCK znowu na podium!

Redakcja
Dziewczyny cieszą się z tytułu mistrzyń Polski i z pucharu - grupa Arabeska Music Dance Nadesłane
Tancerki z Chojnickiego Centrum Kultury nadal mają dobrą passę.

Tancerki Chojnickiego Centrum Kultury wróciły z Warszawy z 5 tytułami mistrzowskimi, zdobywając łącznie 11 medali. Podwójne tytuły mistrzów Polski przypadły zespołowi Music Dance oraz solistce Natalii Rudnik.

W dniach 21-22 listopada w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski - Polskiego Związku Tańca Sportowego. Były to kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2016 r. Chojnickie Centrum Kultury reprezentowało 17 tancerek w artystycznych kategoriach tańca, takich jak dance show i fantazy show. Imprezie przewodniczył prezes PZTS Ryszard Nowogórski. Sędziowie mistrzostw bardzo wysoko ocenili występy chojniczanek.

Mistrzostwo Polski zdobyła duża formacja Music Dance- Arabeska w kategorii formacji fantazy show juniorów do 16 lat w choreografii "Kraina Królowej Lodu''. Zespół tańczył w składzie: Magdalena Lamczyk, Marta Lamczyk, Klaudia Gruchała, Weronika Rakowska, Oliwia Schmidt, Marta Grabowska, Agnieszka Kwiatkowska, Iwona Zakrzewska, Adriana Chruszczewska, Marta Balwińska, Marta Wieczorkiewicz, Weronika Berndt, Marta Szyszka i Zuzanna Maksimczyk.
Mistrzostwo Polski małych grup fantazy show juniorów wywalczył zespół Music Dance w choreografii "Wycieczka do Nowego Jorku". Mistrzowski skład to: Oliwia Schmidt, Marta Lamczyk, Magdalena Lamczyk, Klaudia Gruchała, Marta Grabowska, Weronika Berndt i Iwona Zakrzewska.

Natalia Rudnik dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając tytuł mistrza Polski młodzieżowców powyżej 16 lat w kategorii dance show solo oraz w kategorii fantazy show solo.

Trzy najlepsze chojnickie duety miały znakomity dzień i wszystkie zakwalifikowały się do finału, gdzie Olga Szynwelska i Monika Guentzel wytańczyły mistrzostwo Polski duetów fantazy show do 16 lat, a Weronika Berndt i Klaudia Gruchała zgarnęły brązowy medal. V miejsce zajęły Magdalena Lamczyk i Marta Lamczyk.
W duetach dance show srebrny medal zdobyły Monika Guentzel i Olga Szynwelska, brązowy Klaudia Gruchała i Weronika Berndt, a IV miejsce wytańczyły Marta Lamczyk i Magdalena Lamczyk.

Wicemistrzostwo Polski fantazy show solo do 16 lat otrzymała Olga Szynwelska.
Monika Guentzel zdobyła brązowy medal w kategorii dance show solo do 13 lat, a w kategorii fantazy show solo również zdobyła brązowy medal.

Do mistrzostw tancerki przygotowała Monika Michalewicz - choreografie w solo. Jeden duet wsparło kilku choreografów.