https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie było debiutu Wdy II/Strażaka Przechowo w IV lidze. Zarząd wycofał zespół z rozgrywek

Jakub Keller
Jakub Keller
Zespół Wdy II/Strażaka Przechowo miał zagrać w sobotę z Orlętami Aleksandrów Kujawski pierwszy mecz w IV lidze. Do debiutu jednak nie doszło. Zarząd klubu postanowił rozwiązać drużynę seniorów.

Strażak postanowił do nowego sezonu zgłosić jedynie drużynę kobiet, występującą w III lidze, oraz sekcję orlików.

Z informacji, które posiadamy wynika, że wpływ na tę decyzję miały mieć głównie sprawy finansowe, lecz nie tylko.

Zarząd ubolewa nad relacjami na linii miasto-klub oraz nad postawą osób odpowiedzialnych za sport w gminie Świecie.

- Żaden urzędnik, ani radny ze Świecia nie przyszedł na obiekt w Przechowie, by podziękować naszym piłkarzom za historyczny awans do IV ligi. To przykre - mówi Mateusz Grajewski, członek zarządu Wdy II Strażaka Przechowo.

Przeczytaj także: Pedofil z Gostynina skontaktował się z wychowanką domu dziecka. Są wyniki kontroli

- W klub wkładam sporo własnych pieniędzy. Wraz z awansem wzrosły też koszty. Zwróciłam się z prośbą do miasta o zwiększenie dotacji. Dowiedziałam się, że mogę liczyć jedynie na środki przewidziane w ramach rezerwy budżetowej. Nie były one jednak wystarczające, by klub mógł normalnie funkcjonować - mówi Jolanta Grajewska, prezes Strażaka Przechowo. - Jako zarząd bylibyśmy skłonni podjąć ryzyko i zgłosić zespół seniorów do rozgrywek z budżetem jaki mamy w chwili obecnej, lecz do tego potrzebna byłaby deklaracja ze strony miasta, że w przyszłym roku klub otrzyma dotacje adekwatną do potrzeb. Takiej deklaracji nie było - dodaje Grajewska.

Poprosiliśmy w Urzędzie Miejskim w Świeciu o stanowisko w tej sprawie.

Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że zarówno wiceburmistrz Krzysztof Kułakowski, oraz Zbigniew Iwański, zastępca dyrektora OKSiR do spraw sportu przebywają obecnie na urlopach. Obaj odpowiadają za sport w gminie Świecie.

Wideo: Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (08 + 09-12.08.2017) | POLSKA

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Ś
Świecie
Wyczuwam sarkazm! Ok kumam twój punkt widzenia ale każda gmina ma finansować sport amatorski! W przypadku piłki nożnej to poziom V ligi i w dół. Suma kosztów to około 35 - 40 tys - transport, sędziowie, trener, sprzęt! Każda wypłata dla zawodnika to nawiązanie stosunku pracy a więc sport zawodowy! Jeśli piszesz o kolanach to takie jest ryzyko ale zawsze możesz się ubezpieczyć. Amatorzy lekkiej atletyki prawie wcale nie są finansowani przez gminy, kluby sporadycznie wypłacane jakiekolwiek pieniądze a ryzyko urazu znacznie większe! Także jak chcesz zarabiać na grze w piłkę, która jest twoim hobby to znajdź sponsora a nie ciągnij kasy z gminy!
w
woda

 to już się nie gra za uszkodzone kolana i brawa z trybun ?

Ś
Świecie
Niezbyt mądre tłumaczenie! Walka o awans była w założeniach na ten sezon, a więc licząc się z awansem trzeba też założyć zwiększenie budżetu, a to robi się dłuuuugo wcześniej! A koszty wzrastają o 8 max 10 tys! Niezbędne bo jak trzeba ścielić grajkom to i 3 razy tyle! Łatwo policzyć jak byle kopaczobiegacz kasuje 3-4 stówki za miesiąc!
u
upsik

Ja mam pytanie. Czy w środki, o które próbowano zwiększyć dotacje dla klubu aby spokojnie być pewnym bytu były gaże dla zawodników ? 

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska