https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niemieccy przyjaciele z Gütersloh odwiedzą Grudziądz

Nemo
W programie gości z Niemiec z pewnością nie zabraknie zwiedzania grudziądzkich spichrzy
W programie gości z Niemiec z pewnością nie zabraknie zwiedzania grudziądzkich spichrzy Nemo
W piątek (9 września) do Grudziądza przyjeżdża delegacja z miasta partnerskiego Gütersloh. Goście zostaną u nas na weekend.

W ramach kurtuazyjnej wizyty goście odwiedzą grudziądzki szpital, zwiedzą wystawy w muzeum przygotowane z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa, a także wezmą udział w koncercie Sławomira Łosowskiego "Zaczarowane miasto". W przedszkolu przy ul. Konarskiego przekażą prezent - Teatr Lalek.

Przeczytaj również: Niemieccy turyści podziwiali grudziądzki rynek

Współpraca z Gütersloh trwa od 1989 roku. W jej ramach młodzież jeździ na wymiany, Gütersloh ofiarowało również sprzęt medyczny do szpitala w Grudziądzu oraz ufundowało witraże w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Legionów.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Janusz
Pierwsze kontakty Niemcami to miała Straż Pożarna za czasów emerytowanego komendanta Pana Czepka.Potem te kontakty strażackie zerwano(podobnie było ze strażakami ze Szwecji, też już nie przyjeżdżają).A przecież wtedy otrzymała nasza straż samochody strażackie, pompy i inny sprzęt.Jeden wóz do dziś służy w Rogóźnie.Dlaczego tak się stało wiedzą tylko obecne władze strażackie.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska