To, że jest więcej miejsc z "kopertami" dla niepełnosprawnych, cieszy mieszkańca ul. Kwiatowej, Władysława Chojnackiego: - Dobrze też, że zostały one wyraźnie namalowane, bo na naszej ulicy były niewidoczne. I parkował w tym miejscu, kto chciał, ignorując znak pionowy.
W środę, 2 kwietnia, w godz. 13-14 oba miejsca były wolne. Każdy niepełnosprawny mógł tu bez problemu ustawić auto.
Czytaj: Radni Grudziądza zdecydowali: Więcej kopert dla niepełnosprawnych kierowców
Wolne miejsce w centrum? To wyjątek
A jak było koło poczty i USC, przy ul. Mickiewicza? Też nie wszystkie "koperty" zajęte.
Jest zatem problem czy go nie ma?
- Jest! Wyjątkowo dziś, udało się nam, z mężem, zaparkować koło poczty. Bo zwykle, w poszukiwaniu miejsca dla pojazdu inwalidy musimy jechać dalej. A dla osoby kalekiej dodatkowe kilkaset metrów do pokonania pieszo jest męczarnią - tłumaczy pani Maria, która z mężem Leszkiem, przyjechała, by załatwić sprawy na poczcie. - Poza centrum miasta nie ma problemu ze znalezieniem "koperty", a nawet ustawieniem samochodu na parkingach dla wszystkich pojazdów. Przyznać trzeba, że przed marketami inni kierowcy nie zastawiają swoimi autami miejsc przeznaczonych dla pojazdów inwalidów.
Niepełnosprawny Józef Lipski uważa, że wydzielenie dodatkowych "kopert" dla samochodów ludzi niepełnosprawnych jest krokiem w dobrym kierunku: - Już jest lepiej, ale nadal kłopoty będą w samym centrum, w godzinach szczytu. Wtedy bowiem także niepełnosprawni załatwiają różne sprawy w mieście.
Przybylo 21 dodatkowych "kopert". Najwięcej przy targowisku
21 dodatkowych miejsc do ustawiania pojazdów osób niepełnosprawnych przybyło w strefie płatnego parkowania.
Gdzie konkretnie? Przy targowisku miejskim (aż 10) oraz 4 na ul. Kosynierów Gdyńskich i po jednym na ul. Curie-Skłodowskiej, Szkolnej, Groblowej, Kościuszki, Ratuszowej, Mickiewicza i al. 23 Stycznia.
W mieście są aktualnie 72 "koperty" dla niepełnosprawnych.
Czytaj e-wydanie »