Do niespodzianki doszło w Brodnicy, gdzie Sparta zremisowała z Włocłavią. W 29. minucie, zgodnie z przywidywaniami, prowadzenie objęli gospodarze. Wtedy to rzut karny na gola zamienił Krzysztof Kretkowski. W 88. minucie Adrian Rogalski wrzucił z autu, piłkę głową przedłużył Mateusz Ewert. W zamieszaniu trafiła ona do Mariusza Cichowlasa, który strzałem pod poprzeczkę zapewnił cenny, niespodziewany, remis gościom.
Słabo spisali się piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski, którzy przegrywali z Tarnovią aż 0:4. Dopiero w końcówce meczu honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Radosław Kanik.
WYNIKI MECZÓW 28. KOLEJKI - TUTAJ
W dobrych humorach nie są także piłkarze Startu. Warlubianie przegrali wyjazdowy mecz z Centrą Ostrów Wielkopolskiu. Dwa gole w ciągu ostatnich 20 minut strzelił Michał Kucharski.
Coraz bliżej strefy spadkowej jest Wda, która dziś zaledwie zremisowała z Ostrovią. Świecianie nieźle zakończyli pierwszą połowę, bo w 38. minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Czerwiński. Fatalnie jednak rozpoczęli drugą. 30 sekund po zmianie stron do wyrównania doprowadził Damian Błaszczyk.
W Mogilnie derby dla gospodarzy. Pogoń nie dała większych szans Chełminiance, która wkrótce stanie się czwartoligowcem.
Zwyciężył lider. Warta Poznań pokonała na wyjeździe Unię Swarzędz i pewnie zmierza do drugiej ligi. O drugie miejsce walczą Sokół i Lech II, ale środowe mecze nie potoczyły się po ich myśli.
Czytaj e-wydanie »Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje