https://pomorska.pl
reklama

Noc Muzeów w Chełmnie - te atrakcje przyciągnęły na wydarzenie. Zdjęcia

Monika Smól
Wystawy, wejście na taras ratusza, warsztaty malowania na szkle - Noc Muzeów w Chełmnie
Wystawy, wejście na taras ratusza, warsztaty malowania na szkle - Noc Muzeów w Chełmnie Rafał Przybylski
Obraz Jacka Malczewskiego to jedna z największych atrakcji Nocy Muzeów w Chełmnie. Oczywiście, obejrzeć go będzie można w Muzeum Ziemi Chełmińskiej. Ponadto, wystawa "I komunia św.", wejście na taras ratusza, warsztaty malowania na szkle.
od 16 lat

Otwarcie wystawy „Chełmińska Galeria Sztuki” - Jacek Malczewski „Kobieta w ogrodzie”, połączone z prelekcją Mateusza Promińskiego z Muzeum im. ks. dr Władysława Łęgi w Grudziądzu, odbyło się w Sali Ślubów chełmińskiego Muzeum.

- Obraz udało nam się wypożyczyć z Muzeum w Grudziądzu - mówi Anna Grzeszna-Kozikowska, historyk z Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie i przewodnik miejski. - Kojarzymy Jacka Malczewskiego z kolekcji wielkich dzieł, a ten obraz powstał na początku jego kariery. Ten obraz jest mało znany, ale u historyków sztuki wzbudza wielką ciekawość ze względu na kolory i styl.

W Muzeum Ziemi Chełmińskiej otwarta została wystawa, która powstała dzięki mieszkańcom Chełmna - ich otwartości i chęci podzielenia się zdjęciami z prywatnych domowych archiwów. Tym razem to tematyka idealnie wpisująca się w maj.

- Bardzo dziękuję za zaufanie - mówi Anna Grzeszna-Kozikowska. - Wystawa "Moja I Komunia św." powstała dzięki temu, że mieszkańcy tak chętnie otworzyli swoje archiwa domowe i podzielili się swoimi fotografiami i pamiątkami z I Komunii świętej. Dostałam bardzo dużo materiałów.

Wystawa ta otwarta została w Sali Mieszczańskiej, a jej kuratorem jest Anna Grzeszna-Kozikowska.

Noc Muzeów była okazją do zwiedzenia Muzeum z przewodnikami. Była to również jedyna możliwość w roku, aby wejść na taras ratusza.

Zobaczcie zdjęcia z Nocy Muzeów w Chełmnie

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Raz w miesiącu podsypuję tym zamiolkukasa. W mig wypuszcza nowe liście

Raz w miesiącu podsypuję tym zamiolkukasa. W mig wypuszcza nowe liście

Dodatkowe 2150 złotych dla osób powyżej 75. roku życia. Jak dostać bon senioralny?

Dodatkowe 2150 złotych dla osób powyżej 75. roku życia. Jak dostać bon senioralny?

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska