https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowa książka Krzysztofa Drozdowskiego. Tym razem wojenne sekrety

Po co Heinrich Himmler odwiedził nasze miasto? Gdzie znajdował się schron na wypadek wojny atomowej dla prezydenta? Odpowiedź na te i inne pytania w książce „Wojenne sekrety Bydgoszczy”.

- Pomysł na książkę powstał w trakcie publikacji kolejnych artykułów historycznych na łamach lokalnej prasy - opowiada autor Krzysztof Drozdowski. - Jak wiadomo jednak druk gazetowy bywa ulotny i potrafi być szybko zapomniany a tego właśnie nie chciałem. Stąd wspólnie z wydawcą Agencją Wydawniczą CB z Warszawy ustaliliśmy, że warto by te artykuły zebrać w jeden zbiór. Tak powstał kręgosłup książki, do którego rozpocząłem dopisywanie kolejnych rozdziałów, które ostatecznie liczebnie przewyższyły materiały dotąd publikowane.

Jak wyjaśnia Drozdowski, każdy rozdział to inna opowieść z XX wiecznej historii naszego miasta.Łączy je jedno: wojna.
W „Wojennych sekretach Bydgoszczy” znajdują się opowieści zarówno o bydgoskich masonach jak i prezydentach i zwykłych mieszkańcach.

- O spiskach, zdradach, morderstwach tajnych broniach, a kończąc na opisie tajnego do niedawna jeszcze schronu dla prezydenta miasta, skąd miał zarządzać w przypadku wybuchu kolejnej wojny. Tym razem to miała być wojna atomowa - mówi autor.

W książce opisana została również mało znana wizyta szefa SS Heinricha Himmlera w naszym mieście, jak i sprawa, o której usłyszała cała Polska, gdy złapano szpiegów na bydgoskim lotnisku w 1965 roku.

Krzysztof Drozdowski opowie o swojej najnowszej publikacji opowie w najbliższy piątek, 13 września, o godz. 18 w Bibliotece Głównej - Stary Rynek 24. Podczas spotkania będzie można kupić książkę. Potem będzie dostępna w księgarni przy ul. Jezuickiej, księgarni Arabeska - ul. Konopnickiej oraz bezpośrednio u autora.

Zobacz także wideo: Pit 0 dla młodych

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska