Goście i.pl i Polska Press Grupy jednoznacznie oceniali, że inwestycje infrastrukturalne przyczyniają się do dynamicznego rozwoju gospodarczego naszego kraju, ale także podnoszą jego atrakcyjność w kontekście różnych aktywności, także np. rozwoju turystyki.
Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity, podkreślał, że Polacy wracają do podróżowania pociągami, a "dół przewozowy" z okresu pandemii mamy już dawno za sobą. Ten rok może być wręcz rekordowy. Przyczyniają się do tego zakupy nowego taboru, ale też remonty dworców, elastyczne reagowanie na potrzeby podróżnych, dbałość o jakość podróży.
Stanisław Wojtera, prezes PP Porty Lotnicze, zaznaczył, że rozwój infrastruktury lotniczej jest adekwatny do oczekiwań podróżnych, którzy po czasie pandemii ochoczo ruszyli w świat. Jednocześnie prezes Wojtera z satysfakcją mówił o sytuacji na polskich lotniskach. W przeciwieństwie do wielu europejskich portów lotniczych, w tym sezonie w Polsce sprawnie obsługiwano podróżnych.
- W czasie pandemii była pokusa by oszczędzać i zwalniać ludzi, ale my tej pokusie nie ulegliśmy. Redukcje zatrudnienia były zupełnie symboliczne. W efekcie, gdy ruch błyskawicznie powrócił do wysokiego poziomu, okazało się, że polskie lotniska radzą sobie, a wiele zachodnioeuropejskich nie - mówił Stanisław Wojtera.
Jak podkreślał Marcin Różycki, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, infrastruktura ma kluczowe znaczenie dla pozyskiwania turystów. - Turysta musi wiedzieć gdzie, w jakim czasie doleci. Dziś popularnym modelem turystyki jest tzw. citybreak. A takich wyjazdów nie ma bez lotnisk i sprawnej komunikacji dowozowej.