1 lutego wejdą w życie nowe zasady odpłatności za pobyt we włocławskich przedszkolach. Za każdą dodatkową godzinę rodzice będą płacili 1,35 zł. Do końca stycznia trzeba podpisać umowę.
Nowa uchwała wprowadza stawkę 1,35 zł za każdą rozpoczętą godzinę poza czasem 5-godzinnego bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki. Ta stawka jest dla rodziców korzystniejsza niż dotychczasowe rozwiązania.
W związku z nową uchwałą zmieniony też zostanie katalog usług wykraczających poza pięciogodzinny czas pobytu dziecka w przedszkolu. Jest w nim m.in. organizowanie zajęć muzycznych, plastycznych i teatralnych rozwijających uzdolnienia dzieci, przygotowywanie uroczystości i imprez okolicznościowych z udziałem rodziców, a także zajęć dodatkowych na wniosek rodziców i opiekunów.
W związku ze zmianami, rodzice powinni podpisać nowe umowy cywilnoprawne z dyrektorami przedszkoli. Czas na to mają do końca stycznia.