Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe zasady segregacji śmieci we Włocławku sprawiają problemy. Jakie?

Małgorzata Goździalska
Małgorzata Goździalska
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne wa
Nowe zasady segregacji śmieci we Włocławku jeszcze sprawiają kłopoty. Wiadomo, że do niebieskiego pojemnika wrzucamy papier. Ale uwaga! Nie zatłuszczony czy zabrudzony

Co można wrzucać do niebieskiego pojemnika czy worka? Wiadomo, że papier. Ale czy np. po kanapkach?

Co powinno lądować w pojemniku lub worku z napisem papier? Dominika Kujawa z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej "Saniko" wymienia: gazety, katalogi, czasopisma, zeszyty, książki, ale też papier szkolny, papier biurowy. Możemy też wrzucić do niebieskiego pojemnika lub worka: kalendarze, ulotki, kartony z makulatury czy paragony fiskalne, ale nieduże ilości z codziennych zakupów.
Czego nie można wrzucać do pojemnika w tym kolorze? Zatłuszczonego lub zabrudzonego papieru, kartonów po mleku i sokach, tapet, worków po cemencie czy klejach, papieru po kanapkach, kopert z folią, segregatorów, kalki, laminowanych kartek, papieru lakierowanego i powleczonego folią oraz zużytych chusteczek higienicznych i papierów ręcznikowych.

Gdzie te rzeczy powinniśmy wrzucać? - Kartony po mleku i sokach do pojemnika lub worka na metale i tworzywa sztuczne - mówi Dominika Kujawa. Pozostałe, takie jak na przykład zatłuszczony papier, tapety, zużyte chusteczki higieniczne lub papiery ręcznikowe powinny trafić tam, gdzie jest miejsce dla odpadów resztkowych. Chyba, że będziemy mieć większe ilości tapet czy worków po cemencie lub kleju, to wtedy należy je przywieźć do Punktu Segregacji Odpadów Komunalnych przy ul. Komunalnej.

Dane pochodzą z końca 2017 (31.12.2017 r) roku, opracowane zostały na podstawie danych zawartych w numerach PESEL. Oto lista najpopularniejszych nazwisk w naszym regionie. Zobaczcie czy jesteście na liście. Dowód osobisty w telefonie. Konferencja prasowa Minister Cyfryzacji Anny Streżyńskiej i Prezydenta Łodzi Hanny Zdanowskiej

Najpopularniejsze polskie nazwiska [najnowsze dane - lista]

Wideo: Info z Polski - 1.03.2018

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska