Nowe zasady segregacji śmieci we Włocławku sprawiają...

  Nowe zasady segregacji śmieci we Włocławku sprawiają problemy. Jakie?

  Zdjęcie autora materiału
  Małgorzata Goździalska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©wa

  Nowe zasady segregacji śmieci we Włocławku jeszcze sprawiają kłopoty. Wiadomo, że do niebieskiego pojemnika wrzucamy papier. Ale uwaga! Nie zatłuszczony czy zabrudzony
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©wa

  Co można wrzucać do niebieskiego pojemnika czy worka? Wiadomo, że papier. Ale czy np. po kanapkach?

  Co powinno lądować w pojemniku lub worku z napisem papier? Dominika Kujawa z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej "Saniko" wymienia: gazety, katalogi, czasopisma, zeszyty, książki, ale też papier szkolny, papier biurowy. Możemy też wrzucić do niebieskiego pojemnika lub worka: kalendarze, ulotki, kartony z makulatury czy paragony fiskalne, ale nieduże ilości z codziennych zakupów.
  Czego nie można wrzucać do pojemnika w tym kolorze? Zatłuszczonego lub zabrudzonego papieru, kartonów po mleku i sokach, tapet, worków po cemencie czy klejach, papieru po kanapkach, kopert z folią, segregatorów, kalki, laminowanych kartek, papieru lakierowanego i powleczonego folią oraz zużytych chusteczek higienicznych i papierów ręcznikowych.

  Gdzie te rzeczy powinniśmy wrzucać? - Kartony po mleku i sokach do pojemnika lub worka na metale i tworzywa sztuczne - mówi Dominika Kujawa. Pozostałe, takie jak na przykład zatłuszczony papier, tapety, zużyte chusteczki higieniczne lub papiery ręcznikowe powinny trafić tam, gdzie jest miejsce dla odpadów resztkowych. Chyba, że będziemy mieć większe ilości tapet czy worków po cemencie lub kleju, to wtedy należy je przywieźć do Punktu Segregacji Odpadów Komunalnych przy ul. Komunalnej.
  Wideo: Info z Polski - 1.03.2018
  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej