Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małym Rudniku pod Grudziądzem robi wrażenie! Mamy zdjęcia z otwarcia

Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis
Otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małym Rudniku w gminie Grudziądz po jego przebudowie i rozbudowie. Inwestycja pochłonęła ok. 11 mln zł
Otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małym Rudniku w gminie Grudziądz po jego przebudowie i rozbudowie. Inwestycja pochłonęła ok. 11 mln zł Aleksandra Pasis
Piękna sala widowiskowa ze sceną, ogromna kuchnia, nowoczesna sala muzyczna, widna i wiele innych pomieszczeń posiada odnowiony i rozbudowany Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małym Rudniku w gminie Grudziądz. Koszt tej inwestycji to ok. 11 mln zł. Inwestycja została oddana z ponad półtorarocznym poślizgiem, jednak jej efekt robi wrażenie. Zajrzeliśmy do wnętrz. Zdjęcia w naszej galerii.

- Na to przedsięwzięcie czekaliśmy z niecierpliwością. Pochłonęło ono wiele wysiłku, zaangażowania i pieniędzy - podkreślał podczas otwarcia GOKiS w Małym Rudniku Andrzej Rodziewicz, wójt gminy Grudziądz.

W ramach inwestycji przebudowano i o 260 metrów kw. rozbudowano budynek, który obecnie jest dwukondygnacyjny.
Przystosowano go do potrzeb osób niepełnosprawnych, gdyż posiada windę. Co się znajduje wewnątrz? M.in.:

 • foyer, czyli przedsionek przylegający do sali widowiskowej
 • garderoba dla artystów
 • przestronne zaplecze kuchenne
 • strefa dla artystów i pomieszczenia magazynowe
 • szatnia
 • ogólnodostępna salka na spotkania czy to np. sołeckie, czy kół gospodyń wiejskich
 • sala akustyczno - muzyczna,
 • pomieszczenia biurowe
 • sale do zajęć
 • toalety

Zagospodarowano także teren wokół. Obiekt zyskał nowe ogrodzenie, a niebawem pojawić mają się elementy małej architektury oraz zieleń.

Pół wieku GOK-u. Wspomniano pracowników i działaczy... którzy odeszli do wieczności

GOK w Małym Rudniku ma 50 lat i jak mówi, jego dyrektor Małgorzata Kaszuba otrzymał najpiękniejszy prezent z możliwych: nową szatę. - Historia GOK-u jest nie tylko zapisana na kartach kroniki, ale także w sercach i pamięci osób, które tu pracowały. Działali tworząc wspaniałą, niepowtarzalną atmosferę tego miejsca - zaznacza Małgorzata Kaszuba. I wspomina: - Jedną z takich osób był Czarek Zieliński, którego nie ma już wśród nas. Tak samo wspominamy sołtysa Małego Rudnika, Ryszarda Dąbrowskiego, którego pożegnaliśmy niespełna tydzień temu. Oni, tak jak lokalna społeczność czekali na ten dzień...

Dyrektor GOKiS-u, Małgorzata Kaszuba w inaugurującym otwarcie przemówieniu podkreślała, że najważniejszy w działalności GOKiS-u jest człowiek. - To dla ludzi i z ludźmi tworzymy kulturę. Czasami drobnymi krokami, ale to właśnie rolą ośrodka jest to aby rozbudzać potrzebę obcowania z kulturą i zapewniać odpowiednie warunki do jej tworzenia. Nowy budynek to nowe możliwości. Zapewniam, że zostaną wykorzystane. Oferta zajęć i warsztatów będzie odpowiedzią na potrzeby mieszkańców gminy Grudziądz, a nowoczesność będzie przeplatała się z tradycją - mówiła Małgorzata Kaszuba.

Głos zabrał między innymi starosta grudziądzki, Adam Olejnik: - Anna Jantar śpiewała, że "najtrudniejszy pierwszy krok", ale chyba pan wójt przyzna że w inwestycjach jednak najtrudniejszy jest ten ostatni krok. Gratuluję tego ostatniego kroku. Czasy otaczania się gadżetami mijają, chcemy już budować swoje życie na czymś głębszym. Życzę tego, żeby ta instytucja służyła rozwojowi pasji, zainteresowań.

Przypomnijmy. GOK w Małym Rudniku zgodnie z pierwotnym planem miał zostać oddany na przełomie czerwca i lipca 2022 roku i miał kosztować 7,2 mln zł. Poślizg na tej inwestycji wynikał z tego, że wykonawca zszedł z placu budowy po tym jak nie było porozumienia z władzami gm. Grudziądz odnośnie aktualizacji kosztorysu. Trzeba było wyłonić nowego wykonawcę na dokończenie prac. Podczas trwania inwestycji, działalność GOK-u została przeniesiona do świetlicy wiejskiej "Leśny zakątek" w Białym Borze.

GOK zaprasza mieszkańców. Będą: kabaret, animacje dla dzieci, koncerty

Dla mieszkańców gminy Grudziądz, GOKiS w Małym Rudniku przygotowuje trzydniowe "drzwi otwarte" z mnóstwem atrakcji dla maluchów, dorosłych i seniorów. Imprezy zaplanowano od 15 do 17 marca. Oto program:
15 marca (piątek):

 • godz. 18 występ kabaretu Jurki z Zielonej Góry

16 marca (sobota):

 • godz.10 występ teatralny w wykonaniu uczniów SP w Sztynwagu "Jak powstały Góry Łosiowe" na podstawie książki Elżbiety Miłkowskiej
 • godz. 11-13 animacje dla dzieci
 • godz. 13-14 występ zespołu tanecznego Vento Movement Macieja Wentowskiego
 • godz. 16 występ Grudziądzkiej Orkiestry Dętej
 • godz. 17 - 19.30 występ zespołów: Tajfun, Wolny Skład, Słoneczniki, Poezja Wysokiej Próby, Magja, SP Węgrowo
 • godz. 19.30 występ zespołu Szulerzy z Inowrocławia

17 marca (niedziela):

 • godz. 16 koncert Tibi Mariae i Sweet Acordion "Powróćmy jak za dawnych lat"

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. O poczęstunek zadbają panie z kół gospodyń wiejskich "Borowianki" oraz "Płomienne Rudniczanki".

Otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małym Rudniku w gminie Grudziądz po jego przebudowie i rozbudowie. Inwestycja pochłonęła ok. 11 mln zł

Nowy Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małym Rudniku pod Gru...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska