Jak wyglądała hucznie zapowiadana bezstronność?
Nowy program informacyjny rozpoczęła plansza z cytatem z Wikipedii, czym właśnie jest program informacyjny. Natomiast pierwszy materiał był o tym, jak rzekomo za rządów Prawa i Sprawiedliwości, Polacy masowo przestali ufać telewizji publicznej. W podobnym tonie wybrzmiewał materiał, którym zakończyły się dawne "Wiadomości".
W trakcie wydania cytowane były m.in. wypowiedzi z Onetu, a także z Gazety Wyborczej. Materiały przygotowywali nowi reporterzy. Materiał o "nieufności Polaków do TVP" przygotował np. Marcin Antosiewicz, w przeszłości m.in. korespondent TVP w Berlinie. Korespondencję z Brukseli na temat możliwości odblokowania pieniędzy z KPO przygotowała Dorota Bawołek (jej obraz był bardzo niewyraźny), była korespondentka Polsatu w Brukseli, obecnie związana z portalem Onet i portalem gazeta.pl.
Program tworzą ludzie związani z innymi stacjami
Poza zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy o tym, że minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz złamał prawo, nie było innych komentarzy wskazujących na bezprawność decyzji ministra ws. powołania nowych władz TVP, Polskiego Radia i PAP. A on sam powiedział, że "przeciwnicy nowych zmian tworzyli system zła".

Przez cały program przewijał się obraz drukowanych żółto-zielonych banknotów euro - które to nowa koalicja ma załatwiać Polsce w ramach KPO, choć... ma być to "długa droga". Nie było ani słowa o tym, że rząd Donalda Tuska wycofał sprzeciw wobec mechanizmu przymusowego rozdziału imigrantów w UE.

Związana jeszcze do niedawna z Polsat News Milena Bobrowska przygotowała materiał o przedświątecznych zakupach Polaków. Z kolei Mateusz Lachowski, również dawny dziennikarz Polsatu, przygotował materiał o Andrzeju Poczobucie, który już 1000 dni przebywa w izolacji. W materiale pojawił się m.in. komentarz Bartosza Wielińskiego, dziennikarza "Gazety Wyborczej".
- Czekamy na krytykę. Przyjmiemy ją i postaramy się wszystko poprawić - tymi słowami zakończył wydanie prowadzący Marek Czyż.
Marek Czyż został głównym prowadzącym "19:30" w TVP. Widzowie TVP mogą go pamiętać z lat 1996-2008, bo wtedy był tam zatrudniony. Prowadził programy publicystyczne, takie jak "Monitor Wiadomości", czy "Gość Jedynki". Potem prowadził serwis informacyjny NOWA TV - 24 godziny, współpracował też z Superstacją i internetową rozgłośnią Halo.Radio. W latach 2022-2023 Marek Czyż był szefem redakcji informacyjnej Radia Zet.
